Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Homeland" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HIT TYGODNIA: Najlepszy od dawna odcinek "Homeland"

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)


Nowa zimna wojna, Putinowskie trolle i fake news - to wszystko i jeszcze więcej zobaczyliśmy w "Species Jump", odcinku, który wprowadził 7. sezon "Homeland" na naprawdę interesujące tory, udowadniając, że twórcy serialu wciąż dobrze wiedzą, co w polityce międzynarodowej piszczy. Droga od amerykańskiej prezydent wsadzającej do więzienia dziennikarzy i funkcjonariuszy państwowych do gry rosyjskiego wywiadu była długa i pokrętna, ale koniec końców satysfakcjonująca. "Homeland" pokazało, jak to działa - jakie są mechanizmy, które stoją chociażby za fake newsami.

Przede wszystkim jednak to był piekielnie wciągający odcinek "Homeland", który zaskoczył porządnym twistem z Dantem (Morgan Spector) w roli głównej, dał duże pole do popisu dla Carrie (Claire Danes) i sprawił, że w końcu zwróciła się ona tam, gdzie od początku powinna była - do Saula (Mandy Patinkin). Czego efektem była świetna, dynamiczna akcja w mieszkaniu Dantego.

"Species Jump" oglądało się, siedząc na krawędzi fotela i zachwycając się tym, jak dobrze twórcy serialu rozumieją współczesny świat. Jak za najlepszych czasów "Homeland". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA