HBO GO dostępne dla każdego. Serwis uwolnił się od operatorów - ile to kosztuje i na jakich zasadach działa?

Fot. HBO GO

0

Długo na to czekaliśmy, ale wreszcie się stało. Od dzisiaj dostęp do HBO GO można wykupić bez pośrednictwa operatorów. Ile to kosztuje i na jakich zasadach działa?

Wiemy, że wielu niecierpliwie wyglądało tej informacji, więc ucieszy Was fakt, że od dziś w końcu każdy może zostać posiadaczem konta w HBO GO bez jakichkolwiek pośredników. Wystarczy wejść na stronę serwisu, gdzie można już bezpośrednio wykupić dostęp. Jednocześnie nic nie zmieni się dla tych, którzy posiadali go do tej pory wraz z usługą telewizyjną, internetem lub abonamentem komórkowym - wszystkie dotychczasowe opcje są nadal dostępne.

hbogo1

W praktyce działa to podobnie jak inne serwisy streamingowe. Po rejestracji na każdego nowego użytkownika czeka 30-dniowy darmowy okres próbny, po którym możemy zdecydować, czy chcemy przedłużyć subskrypcję. Potem cena miesięcznego abonamentu wyniesie 29,90 zł (czyli mniej niż najtańsza opcja w Netfliksie i więcej niż ShowMax) i będzie opłacana kartą płatniczą podaną przy rejestracji. Z usługi można w każdej chwili zrezygnować - płacimy wtedy tylko za już rozpoczęty okres rozliczeniowy.

HBO GO jest dostępne na komputerach, tabletach, smartfonach, wybranych markach telewizorów Smart, konsolach Playstation (PS4, PS3), Xbox360 oraz przez Apple TV i Chromecast. Do swojego konta możemy podłączyć pięć różnych urządzeń, a jednocześnie można korzystać z dwóch. Po rejestracji otrzymujemy dostęp do całej biblioteki serwisu, a także live streamingu HBO, HBO2 i HBO3.

Wypada się tylko cieszyć z tego, że dostęp do serwisu, który oferuje bardzo atrakcyjne tytuły, jakich nie ma nikt inny (od "Rodziny Soprano", przez "Grę o tron", po "Westworld") oraz nowości często na równi ze światową premierą (najświeższe przykłady to "Trust" i "Barry"), stał się wreszcie łatwy dla każdego chętnego. Uwolnienie HBO GO od długoterminowych umów z pośrednikami to kolejny krok w dobrą stronę na zmieniającym się na lepsze i coraz bardziej konkurencyjnym polskim rynku. A widzowie mogą na tym tylko skorzystać.