6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Jezioro marzeń" (Fot. WB)

Reżyser "Detektywa" odchodzi. "Roseanne" z zamówieniem na kolejny sezon. Aktorka znana z "Chirurgów" mogła zagrać Jen w "Jeziorze marzeń". A oprócz tego "Life Sentence", "The Originals" i nie tylko.

1. "Roseanne" z zamówieniem na kolejny sezon. Cztery dni po tym jak premiera 10. sezonu "Roseanne" pobiła wszelkie rekordy, telewizja ABC zamówiła 11. sezon, składający się z 13 odcinków. Znakomitych wyników gratulował Roseanne Barr sam prezydent Trump, który osobiście do niej zadzwonił.

2. "Life Sentence" zesłane na piątek, "The Originals" wróci szybciej. Telewizja CW przesunęła "Life Sentence" do piątkowej ramówki. Miejsce tego serialu w środowej ramówce zajmie finałowy sezon "The Originals", który zadebiutuje 18 kwietnia, a nie jak wcześniej planowano 20 kwietnia.

3. Caity Lotz pojawi się w finale 6. sezonu "Arrow". Aktorka wrzuciła na Twittera zakulisowe zdjęcie, zapowiadając swój powrót do "Arrow" w finale 6. sezonu.

4. Katherine Heigl mogła zagrać Jen w "Jeziorze marzeń". Przy okazji sesji na 20. rocznicę "Jeziora marzeń", która pojawiła się w w magazynie "Entertainment Weekly", twórca serialu, Kevin Williamson, zdradził ciekawostkę castingową. Otóż o rolę Jen starała się Katherine Heigl, która wzięła udział w przesłuchaniu dzięki Steve'owi Minerowi, reżyserowi, który wcześniej obsadził ją w filmie "My Father the Hero" z 1994 roku. Aktorka zrobiła duże wrażenie, ale jej Jen sprawiała wrażenie osoby starszej i dojrzalszej, niż planowano. Kiedy pojawiła się Michelle Williams, która zagrała w dużej mierze wypełnioną milczeniem scenę pomiędzy Jen a jej umierającym dziadkiem, wiedziano, że to ona powinna dostać tę rolę. "Oglądam dużo horrorów, więc rozpoznałem Michelle ze 'Species', gdzie była dzieckiem-potworem. A tu weszła i była jak anioł" - wspomina twórca "Jeziora marzeń".

5. Reżyser "Detektywa" odchodzi. Po nakręceniu dwóch odcinków 3. sezonu z ekipy "Detektywa" odszedł reżyser Jeremy Saulnier, który miał współpracować z Nikiem Pizzolatto przez cały sezon. Zastąpi go Daniel Sackheim ("The Americans"). Sam Pizzolatto też ma w tym sezonie reżyserować.

6. Zapraszamy na przedpremierowy pokaz "Geniusza" do Multikina. Podwójne wejściówki można wygrać w naszym konkursie, który znajdziecie tutaj. Odpowiedzi prosimy zamieszczać w komentarzach na Facebooku.

REKLAMA