12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Riverdale" (Fot. CW)

CW zamawia kolejne sezony 10 seriali. Koniec "Crazy Ex-Girlfriend" po 4. sezonie. Julien Baptiste bohaterem spin-offu "The Missing". A oprócz tego "Lucyfer", "Dietland" i nie tylko.

1. CW zamawia kolejne sezony 10 seriali. Zamówienie otrzymało pięć superbohaterskich seriali CW: "Arrow" (sezon 7), "Flash" (sezon 5), "Legends of Tomorrow" (sezon 4), "Supergirl" (sezon 4) i "Black Lightning" (sezon 2). Ponadto telewizja CW zamówiła 4. sezon "Crazy Ex-Girlfriend", 5. sezon "Jane the Virgin", 3. sezon "Riverdale", 14. sezon "Supernatural" i 2. sezon "Dynastii". Nie ma na razie zamówień dla "iZombie" i "The 100", a "Life Sentence" i "Valor", choć nie są skasowane, prawdopodobnie nie będą mieć kolejnych sezonów.

2. Koniec "Crazy Ex-Girlfriend" po 4. sezonie. Rachel Bloom ogłosiła, że 4. sezon "Crazy Ex-Girlfriend" będzie już finałowy.

3. Julien Baptiste bohaterem spin-offu "The Missing". Telewizja BBC zamówiła spin-off "The Missing". Jego głównym bohaterem będzie francuski detektyw Julien Baptiste, którego gra Tchéky Karyo. Spotkamy go wraz z żoną w Amsterdamie, gdzie przypadkiem zaangażuje się w rozwiązywanie sprawy kryminalnej, bo poprosi go o to lokalna szefowa policji - i przy okazji była dziewczyna.

4. Charlyne Yi pojawi się w "Lucyferze". Aktorka znana z "House'a" zagra gościnnie Ray-Ray, przyjaciółkę Elli. Widzi ją tylko Ella, bo Ray-Ray jest... duchem. Odcinek zostanie nakręcony wiosną, ale zobaczymy go dopiero w 4. sezonie (jeśli tylko serial dostanie zamówienie).

5. Amazon tworzy serial "Ich własna liga". Film z lat 90. o kobiecej lidze bejsbolowej doczeka się serialowej wersji. Adaptacja, którą tworzą Abbi Jacobson ("Broad City") i Will Graham ("Mozart in the Jungle"), nie będzie opowiadać identycznej historii co film. Siostry Dottie i Kit nie powrócą - akcja serialu zacznie się od stworzenia kobiecej ligi bejsbolowej w 1943 roku, a potem będziemy oglądać zmagania drużyny Rockford Peaches w kolejnych sezonach.

6. Kulisy 3. sezonu "Krainy bezprawia". Serial wraca 22 kwietnia w USA, polskiej daty jeszcze nie znamy.

7. Nowe twarze w 2. sezonie "Get Shorty". Do obsady serialu telewizji Epix dołączają Alex Sawyer i Sonya Walger.

8. Zach McGowan w serialowym spin-offie "Bad Boys". Aktor znany z "Piratów" pojawi się w serialu NBC w roli przeciwnika głównych bohaterek, granych przez Gabrielle Union i Jessicę Albę.

9. Kolejni aktorzy w obsadzie "Dietland". Do obsady nowego serialu AMC dołączyli Campbell Scott ("House of Cards"), Alanna Ubach ("Girlfriend's Guide To Divorce"), Kelly Hu ("Arrow"), Marc Blucas ("Underground"), Ami Sheth ("Blindspot") i Jen Ponton ("30 Rock"), wszyscy w rolach powracających.

10. Steve Earle w "Nashville". Laureat nagrody Grammy pojawi się w serialu gościnnie w roli samego siebie.

11. Zwiastun 9. sezonu "Archera". Start za oceanem 25 kwietnia.

12. "The Crossing. Przeprawa" na ShowMaksie. Nowy serial ABC, opowiadający o uchodźcach z Ameryki przyszłości, którzy pojawiają się pewnego dnia w małym miasteczku nad oceanem, zadebiutuje w serwisie ShowMax 4 kwietnia.

REKLAMA