8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Black Mirror: Hang the DJ" (Fot. Netflix)

0

"Black Mirror" i "The Crown" wśród nominowanych do nagród BAFTA. "Deep State" już dostał zamówienie na 2. sezon. Twórcy "Stranger Things" oskarżeni o plagiat. A oprócz tego "Roseanne", "American Horror Story" i nie tylko.

1. "Black Mirror" i "The Crown" wśród nominowanych do nagród BAFTA. "Black Mirror" (głównie za odcinek "Hang the DJ"), "The Crown" i "Line of Duty" mają najwięcej nominacji do nagród BAFTA spośród seriali dramatycznych, a "This Country" i "Catastrophe" rządzą wśród seriali komediowych. Ponadto nominacje dostały m.in. "The End of the F***ing World", "Peaky Blinders", "Broken", "Howards End" i nie tylko. Pełna lista nominowanych tutaj.

2. "Deep State" już dostał zamówienie na 2. sezon. Szpiegowski thriller FOX-a z Markiem Strongiem dostał zamówienie na 2. sezon jeszcze przed premierą 1. sezonu (która będzie miała miejsce w poniedziałek 9 kwietnia na FOX Polska).

3. Twórcy "Stranger Things" oskarżeni o plagiat. Twórcy "Stranger Things", bracia Dufferowie, zostali oskarżeni o kradzież pomysłu na serial. Pozywającym jest Charlie Kessler, filmowiec, który twierdzi, że zdradził im pomysł podczas imprezy w 2014 roku na Tribeca Film Festival, a ponadto zrobił już film krótkometrażowy "The Montauk Project", oparty na tym samym koncepcie. Według Dufferów zarzuty są bezpodstawne. Co ciekawe, "Stranger Things" początkowo miało rozgrywać się w Montauk, a serial i film zawierają takie same elementy, jak zniknięcie dziecka, tajemnicze eksperymenty rządowe i potwór z innego wymiaru.

4. Koniec "Shades of Blue" po 3. sezonie. Telewizja NBC ogłosiła, że 3. sezon "Shades of Blue" będzie mieć premierę 17 czerwca. Jednocześnie podano informację, że to będzie już sezon finałowy.

5. Joan Collins ma się pojawić w "American Horror Story". Ryan Murphy zdradził, że w nowym sezonie "American Horror Story" ma się pojawić Joan Collins - Alexis z "Dynastii". Liczy także na to, że w serialu zgodzi się wystąpić Anjelica Huston.

6. Oglądalność "Roseanne" spadła, ale wciąż jest gigantyczna. 15,2 mln widzów i rating 3,9 - taką oglądalność miała "Roseanne" w drugim tygodniu emisji. To oznacza, że serialowi spadło odpowiednio o 17 i 25% w porównaniu z premierą nowego sezonu. Nadal jednak "Roseanne" przebija niemal wszystko, co jest obecnie pokazywane w amerykańskiej telewizji.

7. "Terror" startuje dziś wieczorem w AMC. W czwartek 5 kwietnia o godz. 22:00 w telewizji AMC Polska zadebiutuje nowy serial "Terror", opowiadający o horrorze, który spotkał brytyjskich marynarzy podczas XIX-wiecznej wyprawy arktycznej. Tutaj znajdziecie 10 powodów, dla których warto go zobaczyć.

8. "Legion" powraca dziś wieczorem na kanale FOX. W czwartek 5 kwietnia o godz. 22:00 w telewizji FOX Polska startuje 2. sezon marvelowskiego serialu "Legion". I tutaj również mamy dla Was 10 powodów.