Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie ostatnich dwóch tygodni

"Terror" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tym razem stanęliśmy przed trudnym zadaniem wybrania wszystkiego, co było najlepsze - i najgorsze! - w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Na długiej liście hitów i kitów znalazły się m.in. "Trust", "Legion" i "Terror".

HIT TYGODNIA: "Trust", czyli szaleństwa rodziny Gettych

Trust

"Trust" (Fot. FX)

Gdy serial zaczyna się od długiej jazdy kamery po hollywoodzkim przyjęciu z "Money" w tle i samobójstwa za pomocą widelca do grilla, można pomyśleć, że dziwniej już nie będzie. W "Trust" zabawa się jednak dopiero zaczęła, zabierając nas w niesamowitą podróż po ekscentrycznym świecie Jeana Paula Getty'ego (fantastyczny Donald Sutherland) – miliardera, skąpca i człowieka, którego nie sposób polubić.

Co nie znaczy, że opowieść o nim i jego rodzinie nie jest fascynująca, zwłaszcza w wydaniu Simona Beaufoya i Danny'ego Boyle'a, którzy zamienili opartą na faktach historię w niezwykłą mieszankę rodzinnego dramatu, czarnej jak smoła komedii i gatunkowego eksperymentu. Serial o ludziach posiadających wszystko, ale zarazem niemających niczego. Zniszczonych przez niewyobrażalne bogactwo i tak wyprutych z emocji, że nawet wiadomość o porwaniu nastolatka dla okupu nie robi wrażenia większego niż fakt, że masło na śniadaniu jest za twarde.

Inna sprawa, że wspomniane porwanie Johna Paula Getty'ego III (Harris Dickinson), do którego doszło w 1973 roku w Rzymie, od początku wyglądało podejrzanie. Co się naprawdę stało, jeszcze nie wiemy, choć wybraliśmy się już do Włoch w towarzystwie samotnego kowboja – Fletchera Chace'a (zwanego też Panem Teksasem, co pasuje do niego jak ulał). I była to jedna z najbardziej specyficznych ekranowych wycieczek po Wiecznym Mieście, jakie widziałem. Nie tylko za sprawą świetnego w swojej roli Brendana Frasera.

Na negocjującym z włoską mafią i cytującym Biblię Amerykaninie w białym kapeluszu surrealizm w "Trust" się jednak nie skończył. Była również niejaka Teresa, na której cześć urządzono wystawne przyjęcie, przerażające (ale skuteczne) metody leczenia impotencji oraz pewna małomówna, lecz pomocna żywa statua. A to wszystko w stylu, jakiego nie znajdziecie nigdzie indziej. Z niecierpliwością czekamy na więcej! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA