Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie ostatnich dwóch tygodni

"Terror" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

KIT TYGODNIA: "Syrena", czyli mroczna baśń i opera mydlana w jednym

"Syrena" (Fot. Freeform)

"Syrena" (Fot. Freeform)

Pomysł na "Syrenę", nowy serial stacji Freeform, od początku wyglądał dość głupio. Wbrew pozorom jednak, historia czerpiąca garściami z mitologii i podań o przebiegłych morskich istotach, mogła się okazać przyzwoitym guilty pleasure zanurzonym w mrocznym klimacie. Wystarczyła tylko solidna realizacja i odrobina jakości w scenariuszu.

Niestety "Syrena" nie spełnia żadnego z tych warunków, fundując nam pisaną na kolanie produkcję klasy B, pełną papierowych postaci, banalnych wątków i aktorstwa rodem z trzeciorzędnej opery mydlanej. Dość powiedzieć, że najlepiej wypada tu Eline Powell, wcielająca się w Ryn – wychodzącą na brzeg w nadmorskim miasteczku Bristol Cove syrenę, która wpada na parę biologów morskich, Bena (Alex Roe) i Maddie (Fola Evans-Akingbola).

Ma nad nimi taką przewagę, że za wiele nie mówi, nie musimy więc cierpieć, słuchając koszmarnych dialogów. Wiele to jednak nie pomaga, bo serial nie oferuje nic ponad kilka brutalnych scen (tutejsze syreny są tak odległe od Disneyowskiej Arielki, jak to tylko możliwe), schematyczną fabułę i zero dystansu do siebie, co w przypadku tak tandetnej historii jest prostym sposobem, by pociągnąć całość na dno. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13