Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie ostatnich dwóch tygodni

"Terror" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

HIT TYGODNIA: Początek ostatniej misji w "The Americans"

The Americans sezon 6

"The Americans" (Fot. Pari Dukovic/FX)

Nasi ulubieni radzieccy szpiedzy powrócili i zła wiadomość jest taka, że do końca ich ostatniej misji zostało osiem odcinków. Ale jest też dobra wiadomość: pierwsze dwa rozdziały 6. sezonu są absolutnie znakomite. Także dlatego, że bardzo dużo się zmieniło. Po ponad trzyletnim przeskoku czasowym znaleźliśmy się blisko końca ZSRR. Przywódcą partii jest Michaił Gorbaczow, który już zdążył ogłosić pieriestrojkę i zacząć mówić o demokratyzacji państwa. Do działania ruszają tacy ludzie jak Oleg (Costa Ronin), którzy inaczej widzą dobro ojczyzny niż poprzednie pokolenia.

Podczas gdy w Waszyngtonie szykuje się szczyt, który może zakończyć zimną wojnę, osamotniona Elizabeth Jennings (Keri Russell, świetniejsza niż kiedykolwiek) prowadzi jednoosobową walkę, żeby wszystko zostało po staremu. Jej potworne zmęczenie, mierzone ilością wypalonych papierosów, i jeszcze większa determinacja, aby doprowadzić sprawy do końca, to najbardziej charakterystyczna rzecz w tych dwóch odcinkach.

Tymczasem Philip (Matthew Rhys) prowadzi szczęśliwe życie szefa biura podróży, przynajmniej dopóki nie pojawia się Oleg z propozycją misji. Czy Jenningsowie ostatecznie staną po dwóch stronach barykady? Co się stanie z Paige (Holly Taylor), która podczas akcji mało kiedy wygląda jak właściwa osoba na właściwym miejscu? Czy Stan (Noah Emmerich) wreszcie dokona odkrycia, na które liczymy od 1. sezonu?

Pytań jest bardzo dużo, a póki co wypada zapiąć pasy i delektować się przejażdżką. Ta przypomina bowiem rasowy rollercoaster, a przewidzieć w tym momencie da się tylko jedno: że Związek Radziecki upadnie. Losy Jenningsów pozostają zagadką, choć w tej chwili najbliższe marnego końca wydają się Elizabeth i przede wszystkim Paige. Nieważne zresztą, kogo z tej rodziny zdecydują się zabić twórcy - a moim zdaniem jakaś ofiara będzie - przegrani będą wszyscy. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13