6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Twórcy "Stranger Things" zebrali dowody na to, że nie popełnili plagiatu. "Mamuśka" z zamówieniem na 6. sezon. "Deep State" startuje dzisiaj w telewizji FOX. A oprócz tego "Quantico" i nie tylko.

1. Twórcy "Stranger Things" zebrali dowody na to, że nie popełnili plagiatu. Bracia Dufferowie, którzy ostatnio zostali oskarżeni o plagiat przez filmowca spotkanego na festiwalu w 2014 roku, wypuścili dokumenty, dowodzące, że nie ukradli nikomu "Stranger Things". Są wśród nich maile i dokumenty Google, w których pojawia się zarys pomysłu, dzieciaki na rowerach, a także nazwa Montauk.

2. "Mamuśka" z zamówieniem na 6. sezon. Telewizja CBS zamówiła 6. sezon sitcomu "Mamuśka". To już czwarty serial tej stacji, który dostał wcześniejsze zamówienie - po "The Big Bang Theory", "Young Sheldon" i "S.W.A.T.".

3. "Deep State" startuje dzisiaj w telewizji FOX. W poniedziałek 9 kwietnia o godz. 21:00 na kanale FOX zadebiutuje "Deep State", nowy serial sensacyjny z Markiem Strongiem w roli agenta po przejściach, który powraca do akcji po latach przerwy. Nasza recenzja tutaj.

4. Reżyserka "Fargo" za sterami nowego serialu Channel 4. Dearbhla Walsh ("Fargo") wyreżyseruje "Jerusalem", szpiegowski serial kostiumowy brytyjskiej telewizji Channel 4. W 6-odcinkowym serialu, którego akcja dzieje się po II wojnie światowej, zagrają Michael Stuhlbarg, Matt Lauria, Emma Appleton i Luke Treadaway. Twórcą jest Bash Doran ("Masters of Sex", "Boardwalk Empire").

5. Producenci "Top of the Lake" zekranizują powieść "The Hunting Party". See Saw Films, czyli studio produkcyjne, któremu zawdzięczamy "Top of the Lake", zabezpieczyło prawa do adaptacji powieści "The Hunting Party" Lucy Foley. Akcja dzieje się w szkockich górach, gdzie grupka znajomych z Oxfordu świętuje sylwestra. Bohaterowie wspominają dawne czasy, chodzą oglądać jelenie i ukrywają przed sobą sekrety, które mogłyby zniszczyć ich przyjaźń. Problem w tym, że owe sekrety doprowadzają do serii niebezpiecznych zdarzeń, których kulminacją jest ludzkie ciało znalezione w śniegu.

6. Zapowiedź 3. sezonu "Quantico". Serial wraca 26 kwietnia.

REKLAMA