8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Fot. Canal+)

Anson Mount w ważnej roli w "Star Trek: Discovery". Oglądalność "Kruka" na Canal+ niezła, ale słabsza od "Belfra". "Alexa & Katie" z zamówieniem na 2. sezon. A oprócz tego "Opowieść podręcznej", nowy serial twórcy "The Wire" i nie tylko.

1. Anson Mount w ważnej roli w "Star Trek: Discovery". Aktor znany z "Hell on Wheels" pojawi się w 2. sezonie "Star Trek: Discovery" w roli kapitana U.S.S. Enterprise, dobrze znanego fanom Christophera Pike'a. Jak powiedział w styczniu jeden z showrunnerów serialu, Aaron Harberts, 2. sezon, który ma dziać się na dziewięć lat przed wydarzeniami z "The Original Series", nie będzie już historią wojenną. Jednym z głównych tematów będzie wiara kontra nauka. Zdjęcia ruszą jeszcze w tym miesiącu.

2. "Alexa & Katie" z zamówieniem na 2. sezon. Młodzieżowy sitcom Netfliksa powróci z 2. sezonem.

3. Oglądalność "Kruka" na Canal+ niezła, ale słabsza od "Belfra". Premiery nowych odcinków serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku" ogląda średnio 125 tys. osób. Najwyższą oglądalność miał pierwszy odcinek - 202 tys. osób. Ale wciąż wypadł on gorzej od premiery 2. sezonu "Belfra", którą oglądało 291 tys. osób.

4. "Reverie" będzie mieć premierę latem w NBC. "Reverie", czyli nowy serial NBC, w którym gra Sarah Shahi, wystartuje 30 maja. Z kolei 14 czerwca zadebiutuje 2. sezon sitcomu "Marlon".

5. Colton Haynes w stałej obsadzie "Arrow". Aktor, który niedawno powrócił jako Roy Harper, będzie w stałej obsadzie 7. sezonu "Arrow".

6. David Simon tworzy serial o hiszpańskiej wojnie domowej. Twórca "The Wire" rozpoczął prace nad 6-odcinkowym serialem "A Dry Run", który opowiadać będzie o losach amerykańskich żołnierzy walczących z faszyzmem w Hiszpanii pomiędzy 1937 i 1939 rokiem.

7. Film "Deadwood" coraz bliżej. Film osadzony w świecie "Deadwood" wciąż jeszcze nie ma oficjalnie zamówienia od HBO, ale szanse rosną. Dzięki ofercie stanu Kalifornia HBO zaoszczędzi miliony na podatkach.

8. Plakat na 2. sezon "Opowieści podręcznej". Start 25 kwietnia i dzień później w Polsce na ShowMaksie.

the-handmaids-tale02

REKLAMA