Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2018

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Marzec w tym roku przyniósł świetne powroty i interesujące debiuty. W naszym rankingu doceniamy m.in. "Homeland", "Serię niefortunnych zdarzeń", "Trust" i - już po raz ostatni - "Zabójstwo Versace: American Crime Story".

10. "Homeland" (powrót na listę)

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" powraca na naszą listę przebojów po dłuższej przerwie i jest to absolutnie zasłużony powrót. Po tym jak w odcinku "Species Jump" scenarzyści zaserwowali twist, który zmienił wszystko, serial nabrał wiatru w żagle i stał się jeszcze bardziej aktualny. To, co się dzieje w "Homeland" - nowa zimna wojna, fake news, Putinowskie trolle etc. - znów do złudzenia przypomina świat, w którym żyjemy. Serial świetnie wie, co piszczy w międzynarodowej polityce i jakie są mechanizmy stojące chociażby za informacjami, które lądują w mediach, mimo że nie mają żadnego związku z prawdą.

Historia Carrie i Dantego (Morgan Spector) to angażujący wątek także na płaszczyźnie czysto prywatnej relacji. Zauważcie, że mamy tu w pewnym sensie powtórkę tego, co się działo między nią a Brodym. Jest więc wzajemne przyciąganie, ale jest też pytanie, co tu jest prawdziwe, a co nie i jak daleko można posunąć się w tej grze. Z romansów Carrie ten niewątpliwie jest jednym z najbardziej interesujących, również dlatego że zaprowadził nas znowu do pokoju przesłuchań.

I na tym nie koniec, bo Claire Danes dostała też spore pole do popisu jako matka na krawędzi. Życie Carrie, zarówno prywatne, jak i zawodowe, to w tej chwili bałagan, którego rozmiary rosną z odcinka na odcinek. Z jednej strony jest bowiem gonienie obsesji w ramach pracy wywiadowczej, którą nasza bohaterka wykonuje na dobrą sprawę nielegalnie, a z drugiej, walka z powracającymi problemami zdrowotnymi i próba ustabilizowania spraw w domu, przede wszystkim z Franny. I im bardziej jej wychodzi to pierwsze oraz nie wychodzi to drugie, tym lepiej ogląda się "Homeland".

Krótko mówiąc - szpiegowski weteran właśnie zaliczył powrót do najwyższej formy pod każdym możliwym względem. Aż szkoda, że przed nami jeszcze tylko jeden sezon. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA