Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2018

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. "Seria niefortunnych zdarzeń" (powrót na listę)

Seria niefortunnych zdarzeń sezon 2

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

2. sezon netfliksowego serialu działa trochę na zasadzie typowego hollywoodzkiego sequela: wszystkiego jest w nim więcej, począwszy od odcinków, a na feralnych przygodach rodzeństwa Baudelaire'ów kończąc. Różnica polega na tym, że w przypadku "Serii niefortunnych zdarzeń" za rozrostem formy nie poszedł spadek jakości.

Ekranizacje środkowych tomów sagi Daniela Handlera (od "Akademii antypatii" do "Krwiożerczego karnawału") prezentują się bowiem co najmniej równie dobrze jak poprzednicy, a twórcy robią wiele, by urozmaicić nam zabawę, której zdecydowanie największą wadą była do tej pory powtarzalność. Do ciągle polującego na sieroty Olafa doszła więc stopniowo coraz bardziej rozbudowywana historia i tony sekretów (na jeden rozwiązany przypada kilka zupełnie nowych), za pomocą których umiejętnie podsycano naszą ciekawość. Wrażenia spójności bardzo tu brakowało w 1. sezonie, tym razem towarzyszy nam ono od samego początku.

Podobnie jak cała masa innych atrakcji, bo "Seria niefortunnych zdarzeń" to nadal produkcja, którą można się delektować na różne sposoby. Oko cieszy fantastyczne wykonanie, bawią zabawy gatunkowymi konwencjami i poukrywane gęsto nawiązania, świetnie odnajdują się wprowadzeni w tym sezonie nowi bohaterowie, a mrok mieszający się tutaj z absurdalnym humorem to już znak rozpoznawczy serialu. Wioletka, Klaus i Słoneczko mają pełne prawo narzekać na swój los – my na ich historię nie zamierzamy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA