Spock w "Star Trek: Discovery". Wiemy, kiedy w 2. sezonie pojawi się słynny bohater

"Star Trek: The Original Series" (Fot. NBC)

Jedna z najsłynniejszych postaci kosmicznej serii pojawi się we własnej osobie w 2. sezonie "Star Trek: Discovery". Kiedy i w jakiej wersji ujrzymy Spocka na ekranie?

Odkąd w finale 1. sezonu "Star Trek: Discovery" pojawił się okręt U.S.S. Enterprise, fani zastanawiali się, czy to oznacza, że wkrótce w serialu zobaczymy również klasyczne postaci znane z wcześniejszych odsłon serii. Wydawało się to logiczne tym bardziej, że akcja "Discovery" rozgrywa się około 10 lat przed wydarzeniami "The Original Series", czyli w czasie, gdy kapitanem Enterprise był Christopher Pike, a oficerem naukowym na jego pokładzie Spock.

Teraz już wiemy, że obydwu bohaterów zobaczymy w 2. sezonie, co potwierdził Jonathan Frakes, odtwórca roli komandora Rikera w "Star Trek: Następne pokolenie" i reżyser kilkunastu odcinków różnych odsłon serii. Podczas Comic Conu w El Paso Frakes powiedział, że wyreżyseruje 2. i 10. odcinek "Discovery", a w pierwszym z nich pojawi się Anson Mount, który zagra kapitana Pike'a. W tym samym odcinku zobaczymy również Spocka, ale nie wiadomo, czy w dorosłej wersji.

Pewne jest natomiast, że będą retrospekcje z młodym Spockiem i jego przyrodnią siostrą, czyli Michael Burnham. Może więc dowiemy się, dlaczego Wolkanin nigdy wcześniej nikomu o niej nie wspominał. Co zaś do jego dorosłej wersji, być może Frakes po prostu trzyma jego obecność w tajemnicy. Niewykluczone jednak, że Spocka po prostu nie ma na pokładzie Enterprise i to właśnie jest powód, dla którego kapitan Pike skontaktował się z załogą Discovery.

W takim przypadku nadal jest możliwe, że postać grana wcześniej przez Leonarda Nimoya i Zachary'ego Quinto (w nowych filmach) w ogóle nie zostanie na nowo obsadzona, co sugerowali już wcześniej showrunnerzy serialu.

1. sezon "Star Trek: Discovery" można obejrzeć w Netfliksie.

REKLAMA