6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Westworld" (Fot. HBO)

Oglądalność "The Walking Dead" najgorsza od 1. sezonu. Evan Rachel Wood wywalczyła równą płacę w "Westworld". Netflix zamawia nowy serialowy horror. A oprócz tego "Arrow", nowy serial twórcy "Downton Abbey" i nie tylko.

1. Oglądalność "The Walking Dead" najgorsza od 1. sezonu. Finał 8. sezonu "The Walking Dead" obejrzało w amerykańskim AMC 7,9 mln widzów, rating wyniósł 3,4. To najsłabszy wynik od grudnia 2010 roku i finału 1. sezonu, który miał oglądalność 5,97 mln i rating 3,0. Wtedy taki wynik wydawał się świetny, ale od tego czasu "The Walking Dead" zdążyło pobić kilka rekordów. Tymczasem "Fear the Walking Dead" zanotowało najlepsze otwarcie sezonu od czasów premiery serialu - premierę 4. sezonu, z crossoverem z "The Walking Dead", obejrzało w USA 4,1 mln osób.

2. Evan Rachel Wood wywalczyła równą płacę w "Westworld". Evan Rachel Wood potwierdziła, że nie ma już dyskryminacji w ekipie "Westworld" - od 2. sezonu będzie zarabiać tyle samo co męskie gwiazdy serialu, Anthony Hopkins i Ed Harris. Aktorka powiedziała, że pierwszy raz jej się to zdarza, do tej pory zawsze płacono jej mniej niż mężczyznom.

3. Netflix zamawia nowy serialowy horror. Netflix zamówił 10-odcinkowy serial "The Order", który stworzą Dennis Heaton ("Motive") i Shelley Eriksen ("Private Eyes"). Główne role zagrają Jake Manley ("iZombie") i Sarah Grey ("Legends of Tomorrow"), w obsadzie znajdują się także Matt Frewer ("Altered Carbon"), Sam Trammell ("True Blood") i Max Martini ("Training Day"). Serial opowie historię studenta I roku (Manley), który dołącza do tajnego stowarzyszenia zwanego The Order i odkrywa świat magii, potworów i intryg. W miarę jak się w niego zagłębia, poznaje mroczne sekrety rodzinne i dowiaduje się o podziemnej wojnie pomiędzy wilkołakami i czarną magią.

4. Julian Fellowes tworzy nowy serial. Twórca "Downton Abbey" pisze dla telewizji Sky Atlantic serial o Rothschildach - bogatej rodzinie bankierów, która zaczynała od zera. Współtwórcą scenariusza będzie Ian Kelly ("Mr Foote’s Other Leg"), a producentką Jemima Khan.

5. Comedy Central zamawia serial aktora z "Broad City". Arturo Castro z "Broad City" stworzy oparty na skeczach serial "Alternatino with Arturo Castro", w którym będzie opowiadać o swoich doświadczeniach jako latynoskiego millenialsa w USA.

6. Beth Schwartz sama poprowadzi produkcję "Arrow". Od 7. sezonu "Arrow" Beth Schwartz będzie jedyną showrunnerką serialu. Druga showrunnerka, Wendy Mericle, odchodzi po 6. sezonie, z kolei rola Marca Guggenheima będzie sprowadzać się do konsultowania.

REKLAMA