"Dom z papieru" powróci z nowymi odcinkami. Netflix podał przybliżoną datę premiery 3. części

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

0

Niespodzianka - choć "Dom z papieru" opowiedział zamkniętą historię, jego bohaterów zobaczymy na ekranie ponownie. Wszystko dzięki Netfliksowi, który przejął serial.

W Rzymie odbywa się właśnie konferencja See What's Next, podczas której Netflix zapowiada swoje plany na nadchodzące miesiące. Wśród nich pojawiła się informacja, że "Dom z papieru" powróci z nowymi odcinkami. Jest to wiadomość o tyle zaskakująca, że hiszpański serial to produkcja limitowana, której dwie części opowiedziały zamkniętą historię. Skąd więc kontynuacja?

Wszystko dzięki ogromnemu sukcesowi, jaki serial o napadzie na hiszpańską mennicę odniósł na Netfliksie, gdzie niedawno zadebiutowała jego 2. część. Oryginalnie "Dom z papieru" emitowała hiszpańska stacja Antena 3, która pokazała go w dwóch częściach pomiędzy majem a listopadem zeszłego roku. Międzynarodową popularność zdobył jednak dopiero dzięki netfliksowej dystrybucji, stając się najchętniej oglądanym nieanglojęzycznym serialem w serwisie.

I zapewne właśnie to skłoniło szefów Netfliksa do przejęcia serialu i zamówienia 3. części, w której ma powrócić większość oryginalnej obsady, na czele z grającym Profesora Álvaro Morte, który już dwa tygodnie temu zapowiadał kolejny skok na Twitterze. Jego szczegóły nie są jeszcze znane, ale wiemy na pewno, że nowe odcinki zobaczymy już tylko i wyłącznie na Netfliksie, a ich premiery można się spodziewać w 2019 roku.