"Dear White People" - powrót na kampus w zwiastunie 2. sezonu serialu Netfliksa

"Dear White People" (Fot. Netflix)

0

Inteligentna komedia i ostra satyra społecznym w jednym - "Dear White People" wraca z 2. sezonem. Zobaczcie, co słychać u bohaterów w pełnym zwiastunie.

W skrócie - Uniwersytet Winchester to wciąż kocioł pełen rasowych (i nie tylko) konfliktów, ale po wydarzeniach z 1. sezonu, sprawy stały się jeszcze bardziej skomplikowane. W centrum wydarzeń jest oczywiście Sam (Logan Browning), nadal prowadząca swoją audycję i próbująca odnaleźć głos rozsądku w świecie niesprawiedliwości, uprzedzeń kulturowych i poprawności politycznej (albo jej braku).

A to wszystko przy okazji innych problemów, jak choćby rozdarcia między Reggie'em (Marque Richardson) a Gabe'em (John Patrick Amedori), który kręci właśnie film pod tytułem "Czy jestem rasistą?". Będzie też tajemniczy rasistowski troll, który mocno uprzykrzy życie naszej bohaterki i plejada znajomych postaci, które przedstawiono tu w typowy dla "Dear White People", błyskotliwy sposób.

Można się więc spodziewać, że serial znów połączy bardzo poważne sprawy z komediowym zacięciem, dając nam kolejną 10-odcinkową petardę i historię o młodych ludziach poszukujących własnej tożsamości. Jesteśmy przy tym przekonani, że tutejsze kwestie będą znacznie lepsze od tych pisanych przez Shondę Rhimes.

Premiera 2. sezonu na Netfliksie 4 maja.