"Patrick Melrose" w HBO GO - znamy polską datę premiery serialu z Benedictem Cumberbatchem

"Patrick Melrose" (Fot. Showtime)

Miniserial z Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli ekscentrycznego arystokraty zadebiutuje już w maju. W Polsce będzie można go oglądać na HBO GO.

"Patrick Melrose" to koprodukcja telewizji Showtime i Sky Atlantic, będąca ekranizacją na poły autobiograficznych powieści Edwarda St Aubyna. Opowiadają one historię młodego brytyjskiego arystokraty, który zmaga się z uzależnieniem i traumą z dzieciństwa, a jednocześnie próbuje uporządkować swoje życie. Brzmi jak rola stworzona tylko po to, by mógł ją zagrać Benedict Cumberbatch.

Pięcioodcinkowa produkcja sportretuje brytyjską klasę wyższą, przedstawiając równocześnie kolejne etapy radzenia sobie z traumą. Akcja będzie się rozgrywać na przestrzeni kilkudziesięciu lat, przenosząc nas do południowej Francji, poprzez Nowy Jork, aż po współczesną Wielką Brytanię, gdzie będziemy towarzyszyć Patrickowi podczas różnych etapów jego życia.

Jako rodziców głównego bohatera zobaczymy Hugo Weavinga i Jennifer Jason Leigh, a poza tym w obsadzie są m.in. Allison Williams ("Girls"), Blythe Danner ("Madoff"), Anna Madeley ("The Crown"), Pip Torrens ("Preacher"), Holliday Grainger ("Strike"), Jessica Raine ("Fortitude"), Indira Varma ("Gra o tron") i Prasanna Puwanarajah ("Doctor Foster"). Autorem scenariusza jest David Nicholls ("Z dala od zgiełku"), a reżyserem Edward Berger ("Deutschland 83").

"Patrick Melrose" zadebiutuje w HBO GO 14 maja, czyli dwa dni po premierze w Stanach i dzień po Wielkiej Brytanii. Kolejne docinki będą się pojawiać w serwisie co tydzień, emisję telewizyjną zaplanowano w Cinemax od 7 lipca. Poniżej możecie zobaczyć nową zapowiedź.

REKLAMA