Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Ten tydzień to przede wszystkim rewelacyjny powrót "Opowieści podręcznej", która poszerzyła serialowy świat. A oprócz tego doceniamy także m.in. "Westworld", "Legion" i "The Americans".

HIT TYGODNIA: "Westworld" zaprasza do nowej rzeczywistości

Westworld sezon 2 odcinek 1

"Westworld" (fot. HBO)

Premierowy odcinek 2. sezonu nie był może szczególnie ekscytujący, a fragmentami wyglądał raczej na mocno wydłużoną introdukcję, ale i tak zrobił swoje. Powrót do "Westworld" wypadł bowiem dokładnie tak, jak oczekiwaliśmy: gładko wprowadził nas z powrotem do znajomego świata, namnożył tajemnic i sprawił, że nie możemy się doczekać kolejnego odcinka.

Cztery główne wątki, kilka linii czasowych, parę odpowiedzi i znacznie więcej nowych pytań – to wszystko dostaliśmy po powrocie do parku, który właśnie obudził się po najbardziej pamiętnej imprezie w swojej historii i musi przystosować się do nowych reguł. Podobnie jak my, bo zamiast gości spełniających swoje dzikie marzenia kosztem hostów mamy bunt, któremu przewodzi bojowo nastawiona Dolores. Stawki więc wzrosły, trup ściele się gęsto, a wszystkiego nie da się już załatwić zwykłym restartem.

W centrum tego szaleństwa jest przede wszystkim Bernard, któremu bliższa i dalsza przeszłość miesza się z teraźniejszością, wpędzając nas w typową w "Westworld" konfuzję, co do czasu akcji. Mnogość bohaterów też sprawy nie ułatwia, wszak oprócz już wspomnianych są jeszcze Mężczyzna w Czerni (albo po prostu William), który ma wreszcie grę, o jakiej marzył, i Maeve nieustająca w poszukiwaniach córki.

A wszystko to w olśniewającej i krwawej otoczce oraz stylu, jaki doskonale znamy z 1. sezonu. Jeśli ten odcinek miał nam przypomnieć, za co poprzednim razem tak bardzo polubiliśmy "Westworld", udało mu się w stu procentach. Teraz poprosimy o więcej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8