7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Nowy sezon "Arrested Development" zadebiutuje latem. Zrekonstruowana cyfrowo "Ekstradycja" wraca do TVP. Ekipa "Gry o tron" będzie walczyć o Emmy także w głównych kategoriach. A oprócz tego Daytime Emmys i nie tylko.

1. Nowy sezon "Arrested Development" zadebiutuje latem. Henry Winkler powiedział, że tego lata pojawi się 5. sezon komedii "Arrested Development". Niestety, na polskim Netfliksie na razie nie ma jeszcze nawet czterech poprzednich sezonów.

2. Zrekonstruowana cyfrowo "Ekstradycja" wraca do TVP. Kultowy polski serial w nowym wydaniu będziecie mogli oglądać od 11 maja w TVP HD. "Ekstradycja" będzie dostępna także na VoD TVP.

3. Ekipa "Gry o tron" będzie walczyć o Emmy także w głównych kategoriach. W tegorocznym wyścigu o Emmy HBO zdecydowało się wystawić Emilię Clarke i Kita Haringtona w głównych kategoriach; Lenę Headey, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaja Coster-Waldau i Petera Dinklage'a w kategoriach drugoplanowych oraz Dianę Rigg jako aktorkę gościnną. Nagradzany w tym roku będzie 7. sezon "Gry o tron", który nie załapał się na zeszłoroczne Emmy.

4. Zwiastun "The Break with Michelle Wolf". Netfliksowy program Michelle Wolf startuje 27 maja.

5. Unia Europejska chce, aby Netflix i Amazon płaciły więcej na lokalne produkcje. Unia Europejska chce zmusić Netfliksa i inne platformy streamingowe, aby 30% ich oferty stanowiły europejskie produkcje, a ich inwestycje na unijnych rynkach były proporcjonalne do przychodów.

6. "Fargo", "Howards End" i "The Good Fight" z nominacjami w Monte Carlo. Cała trójka dostała nominacje do Złotych nimf - nagród festiwalu w Monte Carlo. Wśród nominowanych są także "Dom z papieru" i "Liar".

7. "Days of Our Lives" rządzi na gali Daytime Emmys. Jeśli jesteście ciekawi, jakie jeszcze opery mydlane, programy kulinarne itd. są teraz na topie, pełną listę zwycięzców znajdziecie tutaj.

REKLAMA