Jack Reynor, Rupert Friend i technika rakietowa w latach 30. "Strange Angel" - zdjęcia z nowego serialu

"Strange Angel" (Fot. CBS All Access)

0

Jack Parsons, amerykański pionier inżynierii rakietowej, będzie bohaterem "Strange Angel" - nowego serialu CBS All Access. W obsadzie Jack Reynor z "Transformers" i Rupert Friend z "Homeland".

"Strange Angel" to nowy serial kostiumowy platformy CBS All Access, będący adaptacją książki "Strange Angel: The Otherworldly Life of Rocket Scientist John Whiteside Parsons" George'a Pendle'a. Ta z kolei oparta jest na prawdziwej historii Jacka Parsonsa, dość nietypowego naukowca, któremu Ameryka zawdzięcza rozwój inżynierii rakietowej.

Jack Reynor ("Transformers: Wiek Zagłady") wciela się w głównego bohatera, inteligentnego i ambitnego faceta, który zaczął karierę w latach 30. w Los Angeles jako woźny w fabryce chemicznej, by stać się pionierem prac nad stałym paliwem rakietowym. Żeby było ciekawiej, poznamy go także od innej strony - jako człowieka uwikłanego w tajemnicze rytuały seksualne i okultystyczne.

Rupert Friend ("Homeland") zagra Ernesta Donovana, ekscentrycznego sąsiada Parsonsa, który wprowadza go w świat okultyzmu. Z kolei Bella Heathcote ("Ciemniejsza strona Greya") wcieli się w żonę Jacka, Susan. Producentami serialu są Ridley Scott i Mark Heyman ("Czarny łabędź").

Premiera w USA na platformie CBS All Access zaplanowana jest na 14 czerwca.

Augurs of Spring

Augurs of Spring

Augurs of Spring