Hulu zaprasza do Castle Rock. Zwiastun i data premiery serialu na podstawie twórczości Stephena Kinga

"Castle Rock" (Fot. Hulu)

0

Stephen King raz jeszcze, ale trochę inaczej niż do tej pory. "Castle Rock" to nowa produkcja Hulu, która obiecuje nam wycieczkę po twórczości mistrza horroru.

25 lipca w USA na platformie Hulu (polskiej daty premiery jeszcze nie ma) zadebiutuje serial, który ma być ucztą dla fanów Stephena Kinga. Koncept "Castle Rock" zakłada połączenie motywów znanych z różnych książek pisarza w ramach jednej serialowej historii.

Akcja będzie się rozgrywać w tytułowym mieście w stanie Maine, które często przewijało się w twórczości Kinga, stając się swego rodzaju symbolem wykreowanego przez niego świata. Głównym bohaterem będzie Henry Deaver (André Holland z "The Knick"), prawnik zajmujący się sprawami skazanych na śmierć. Jego klienta, osadzonego w więzieniu Shawshank, zagra znany z roli Pennywise'a w filmie "To" Bill Skarsgård.

Do świata Stephena Kinga powróci również Sissy Spacek ("Carrie"), która wcieli się w Ruth, matkę Henry'ego, związaną ze znanym z książek szeryfem Alanem Pangborne'em (Scott Glenn z "Pozostawionych"). Na ekranie zobaczymy też Melanie Lynskey ("Togetherness"), Jane Levy ("Suburgatory") i Terry'ego O'Quinna ("Lost").

"Castle Rock" nie ma być kolejną ekranizacją, a raczej czerpiącym garściami z wyobraźni Stephena Kinga hołdem dla jego twórczości. Twórcami serialu są Sam Shaw i Dustin Thomason ("Manhattan"), wśród producentów jest J.J. Abrams.