Serial o Sabrinie ma już tytuł - dokładnie taki, jakiego mogliśmy się spodziewać

Okładka komiksu "Chilling Adventures of Sabrina"

0

Kiedyś był sitcom "Sabrina, nastoletnia czarownica", teraz nadchodzi to samo w wersji na poważnie. Showrunner oficjalnie zdradził tytuł nowego serialu.

Roberto Aguirre-Sacasa‏, czyli twórca i showrunner netfliksowej produkcji o Sabrinie, nastoletniej czarownicy, wrzucił na Twitter zakulisową fotkę Kiernan Shipki, na której widać także tytuł serialu. Czekaliśmy na jego ujawnienie dość długo i teraz już wiemy, że twórcy nie wymyślili nic szczególnie zaskakującego - zgodnie z przewidywaniami to będzie "Chilling Adventures of Sabrina".

Serial, który oparty jest na komiksie pod dokładnie tym samym tytułem, ma już zamówienie od Netfliksa na dwa sezony. Poznamy w nich genezę i historię Sabriny Spellman, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami.

Znana z "Mad Men" Kiernan Shipka wcieli się w Sabrinę Spellman, a Ross Lynch w jej chłopaka Harveya Kinkle'a. Oprócz nich w serialu wystąpią Lucy Davis jako Hilda Spellman, Miranda Otto jako Zelda Spellman, Jaz Sinclair jako Rosalind, przyjaciółka Sabriny, Tati Gabrielle jako jej rywalka Prudence, Chance Perdomo jako jej kuzyn Ambrose, Bronson Pinchot jako George Hawthorne, Michelle Gomez jako Mary Wardell, a także Richard Coyle jako ojciec Blackwood, Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych.

Zdjęcia do serialu już trwają, na datę premiery wciąż czekamy.