"Peaky Blinders" jednak nie zakończy się po 5. sezonie? Twórca serialu zdradza dalsze plany

"Peaky Blinders" (Fot. BBC Two)

0

Pięć sezonów i koniec - taki był plan na "Peaky Blinders". Steven Knight mówi jednak, że to się zmieniło, a w przyszłości może pojawić się także spin-off, ale nie telewizyjny, tylko... baletowy.

Steven Knight, twórca "Peaky Blinders", powiedział podczas imprezy w Birmingham Press Club, że 5. sezon "Peaky Blinders" prawdopodobnie jednak nie będzie ostatni. Nie ma jeszcze oficjalnego zamówienia, ale BBC myśli o 6. i 7. sezonie. Poza tym pojawił się pomysł baletowej wersji gangsterskiej sagi.

Skąd te zmiany? Odpowiedź jest taka jak zwykle: serial ma zbyt wysoką oglądalność, żeby opłacało się go kończyć. 4. sezon "Peaky Blinders" był najchętniej oglądaną produkcją dramatyczną w BBC Two w 2017 roku. Serial dostał nominację do nagrody BAFTA w głównej kategorii, nominowany został także Knight za scenariusz.

Na razie pewne jest jedno: "Peaky Blinders" powróci w 2019 roku z 5. sezonem, który reżyserować będzie Anthony Byrne. Knight powiedział, że Cillian Murphy jest zainteresowany kontynuacją, podobnie jak stacja i twórcy. "Od dawna myślałem, żeby zakończyć po 5. sezonie, ale zainteresowanie i miłość do tego serialu wciąż rośnie, sprawiając, że musieliśmy się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji" - oznajmił scenarzysta.

Knight zdradził także, że spotkał się z grupą taneczną Rambert, która chce zamienić "Peaky Blinders" w balet. Na razie nie ma konkretnych planów, ale jeśli projekt dojdzie do skutku, prawdopodobnie będzie można go zobaczyć w Birmingham. Były także rozmowy o musicalu na londyńskim West Endzie i filmie.

Na razie jednak twórca "Peaky Blinders" jest zajęty innymi projektami - 2. sezonem "Tabu", filmem "Serenity" z Anne Hathaway i Matthew McConaugheyem, a także serialem "See" platformy Apple.