Nasze podsumowanie tygodnia - raz jeszcze same hity!

"Homeland" (Fot. Showtime)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W tym tygodniu najwięcej mówiło się o finale "Homeland" i oczywiście go doceniamy w naszych hitach. Poza tym chwalimy "The Americans", "Atlantę", "Dear White People" i nie tylko.

HIT TYGODNIA: "Legion" i surrealistyczny horror na pustyni

"Legion" (Fot. FX)

"Legion" (Fot. FX)

Po genialnym odcinku o Syd "Chapter 13" może wyglądać na lekką obniżkę formy, choćby dlatego, że finałowy twist - w zamyśle bardzo mocny - nie do końca spełnił swoje zadanie na płaszczyźnie emocjonalnej. Amy tak dawno w serialu nie było, że to, co się z nią stało, nie mogło widzów aż tak zaboleć. Ale też faktem jest, że za nami odcinek, który zachwycał swoją kreatywnością właściwie już od pierwszej sekundy, kiedy to Jon Hamm zamienił previously na apparently, wprowadzając nutkę wątpliwości co do tego, czy aby na pewno to, co uważaliśmy za serialową rzeczywistość, faktycznie nią było. A potem robiło się coraz dziwniej.

Od przesłuchań w pokoju, gdzie coś było nie tak z grawitacją, poprzez sny Amy i łódź podwodną z pączkami na pustyni, aż po ptasią głowę admirała Fukyamy i całkiem poważne rozprawy Farouka z Oliverem Birdem na tematy moralno-egzystencjalne - to był jeden wielki popis pomysłowości Noaha Hawleya i jego ekipy. "Chapter 13" był bardziej nawet odjechany niż premiera 2. sezonu, a do tego sprawnie zmienił ton na jeszcze bardziej mroczny niż dotychczas.

Po twiście z końcówki możemy spodziewać się, że ruszy lawina wydarzeń. David nie będzie siedział bezczynnie, a ostrzeżenie od Syd z przyszłości prawdopodobnie przegra z chęcią zemsty. I tak oto "Legion" raz jeszcze uda się w nieznane, a nam tylko pozostanie podziwiać, że w tym postmodernistycznym szaleństwie nie gubi się to co najważniejsze - ludzie i ich historie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 • Iwona

  W "The Americans" w tym sezonie, którzy rzeczywiście konsekwentnie zmierza do nieuchronnej, bolesnej katastrofy, nieustannie zachwyca mnie to jak Russell i Rhys są znakomici. Jego sekwencja z "Ideas as opiates", czy jej scena gdy siedzi sama na łóżku to są aktorskie występy najwyższej próby. Nie ma tam żadnych efekciarskich fajerwerków, a jest przyjmujący smutek i ogromna wrażliwość, którą każdy z nich potrafi przemienić w siłę.

 • gregg greggor

  "..Serial telewizji Showtime w praktyce powiedział, że demokracje umierają na naszych oczach, a my tego nie widzimy. Bo nie dzieje się to nagle i z udziałem wojska, tylko krok po kroku, za pomocą zmian w prawie, które trudno odwrócić. To mocne słowa i mądre słowa, które jednak nie spowodują otrzeźwienia.."
  Demokracja konczy sie, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, wszystko sie zużywa, systemy także:
  https://kulturaliberalna.pl/2018/04/17/zuckerberg-to-wieksze-zagrozenie-dla-demokracji-niz-trump/
  Abstrahując, od tego, że d. to kretyński, amoralny ustrój, głównym powodem końca d. w Polsce będzie sytuacja demograficzna ( wejscie bezdzietnego pokolenia wyzu demograficznego lat 80-tych w wiek emerytalny) za ok 30 lat konieczna będzie dyktatura - bo pracujących będzie za mało by transfer między nimi a niepracującymi mógł być na poziomie oczekiwanym przez tych niepracujących.
  A Homeland przeskoczył rekina już dawno temu..