Nasze podsumowanie tygodnia - raz jeszcze same hity!

"Homeland" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

W tym tygodniu najwięcej mówiło się o finale "Homeland" i oczywiście go doceniamy w naszych hitach. Poza tym chwalimy "The Americans", "Atlantę", "Dear White People" i nie tylko.

HIT TYGODNIA: "Legion" i surrealistyczny horror na pustyni

"Legion" (Fot. FX)

"Legion" (Fot. FX)

Po genialnym odcinku o Syd "Chapter 13" może wyglądać na lekką obniżkę formy, choćby dlatego, że finałowy twist - w zamyśle bardzo mocny - nie do końca spełnił swoje zadanie na płaszczyźnie emocjonalnej. Amy tak dawno w serialu nie było, że to, co się z nią stało, nie mogło widzów aż tak zaboleć. Ale też faktem jest, że za nami odcinek, który zachwycał swoją kreatywnością właściwie już od pierwszej sekundy, kiedy to Jon Hamm zamienił previously na apparently, wprowadzając nutkę wątpliwości co do tego, czy aby na pewno to, co uważaliśmy za serialową rzeczywistość, faktycznie nią było. A potem robiło się coraz dziwniej.

Od przesłuchań w pokoju, gdzie coś było nie tak z grawitacją, poprzez sny Amy i łódź podwodną z pączkami na pustyni, aż po ptasią głowę admirała Fukyamy i całkiem poważne rozprawy Farouka z Oliverem Birdem na tematy moralno-egzystencjalne - to był jeden wielki popis pomysłowości Noaha Hawleya i jego ekipy. "Chapter 13" był bardziej nawet odjechany niż premiera 2. sezonu, a do tego sprawnie zmienił ton na jeszcze bardziej mroczny niż dotychczas.

Po twiście z końcówki możemy spodziewać się, że ruszy lawina wydarzeń. David nie będzie siedział bezczynnie, a ostrzeżenie od Syd z przyszłości prawdopodobnie przegra z chęcią zemsty. I tak oto "Legion" raz jeszcze uda się w nieznane, a nam tylko pozostanie podziwiać, że w tym postmodernistycznym szaleństwie nie gubi się to co najważniejsze - ludzie i ich historie. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA