ShowMax zamawia "Rojst" - polski serial kryminalny, który przeniesie nas do czasów PRL-u

"Rojst" (Fot. ShowMax)

0

ShowMax ogłosił dziś kolejną polską produkcję - osadzony w komunistycznej Polsce serial kryminalny "Rojst", w którym główne role zagrają Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Do "Ucha Prezesa", "SNL Polska" i innych rodzimych produkcji platformy ShowMax wkrótce dołączy "Rojst", serial kryminalny osadzony w Polsce z lat 80., gdzieś pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym stołem. W małym miasteczku w południowo-zachodniej części kraju dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego działacza komunistycznego. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków.

W miejscowej gazecie o morderstwie ma pisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego, który rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Serial ma się pojawić jeszcze w tym roku, wyłącznie na platformie ShowMax. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek, a operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr ("Jesteś Bogiem", "Rewers", "Sala samobójców"). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony serwisu ShowMax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym - Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę - Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia powstawały na Śląsku i w Warszawie.

Już teraz możecie zobaczyć, jak wygląda "Rojst" - pierwsze zdjęcia z serialu dostaliśmy razem z zapowiedzią jego premiery.

Rojst (Fot. ShowMax)

Rojst (Fot. ShowMax)

Rojst (Fot. ShowMax)

  • BlueIvy

    wyglada i zapowiada sie naprawde cudownie

  • Dominika

    Nie mogłam chyba sobie wymarzyć lepszej obsady

  • Zbigniew Klima

    Trzymam kciuki!