Afera po brytyjsku. "A Very English Scandal" - zwiastun miniserialu z Hugh Grantem i Benem Whishawem

Niewiele rzeczy wzbudza większe zainteresowanie, niż skandal na szczytach władz. O jednym z największych w brytyjskiej polityce opowie nowy miniserial BBC.

"A Very English Scandal" to ekranizacja książki Johna Prestona opowiadającej o aferze, która wstrząsnęła brytyjską opinią publiczną w latach 70. Dotyczyła ona Jeremy'ego Thorpe'a (w tej roli Hugh Grant), lidera Partii Liberalnej oskarżonego o zlecenie zabójstwa swojego byłego kochanka - Normana Scotta (Ben Whishaw). Miał to zrobić po tym, jak Scott zagroził ujawnieniem ich związku niedługo po tym, jak homoseksualizm przestał być w Anglii karany.

Proces Thorpe'a na zawsze zmienił brytyjskie społeczeństwo, wywlekając na światło dzienne najmroczniejsze sekrety elit władzy i rujnując błyskotliwie rozwijającą się karierę młodego polityka. Kulisy sprawy zobaczymy w 3-odcinkowym miniserialu BBC, który wyreżyserował Stephen Frears ("Królowa", "Boska Florence") ze scenariuszem Russella T. Daviesa ("Doktor Who").

Oprócz Granta i Whishawa w obsadzie znajdują się m.in. Alex Jennings ("The Crown"), Monica Dolan ("Strike"), Adrian Scarborough ("Crashing"), Jason Watkins ("Tabu"), Eve Myles ("Broadchurch"), Patricia Hodge ("Miranda"), Blake Harrison ("Trust Me"), David Bamber ("Trust") i Jonathan Hyde ("The Strain").

Premiera "A Very English Scandal" w BBC 20 maja.

REKLAMA