10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Lucyfer" (Fot. FOX)

"Brooklyn 9-9" uratowany przez NBC. FOX kasuje "Lucyfera" i "Egzorcystę". ABC kasuje "Quantico" i "Designated Survivor". NBC kasuje "Rise" i inne seriale. A oprócz tego zamówienia dla nowości i nie tylko.

1. "Brooklyn 9-9" uratowany przez NBC - będzie 6. sezon. NBC przejęło skasowany przez FOX-a "Brooklyn 9-9" i zamówiło 13-odcinkowy 6. sezon, który prawdopodobnie zobaczymy w 2019 roku. Szef stacji napisał w oświadczeniu, iż przez lata żałował, że kiedyś NBC pozwoliło FOX-owi kupić sitcom Mike'a Schura. W 6. sezonie powróci cała obsada, a tutaj możecie zobaczyć, jak wszyscy się cieszą.

2. FOX kasuje "Lucyfera" i "Egzorcystę". "Lucyfera", który miał oglądalność 3,3 mln/0,8, żegnamy po trzech sezonach. Jego twórcy są zaskoczeni tym, co zrobił FOX, i mówią, że finał będzie niestety frustrujący dla fanów.

"Egzorcystę" z kolei skasowano po dwóch sezonach. Jego twórca już w grudniu pisał na Twitterze, że przejęcie FOX-a przez Disneya nie oznacza dla jego serialu niczego dobrego.

3. ABC kasuje "Quantico", "Designated Survivor" i inne seriale. "Quantico" pożegnamy po trzech sezonach, a "Designated Survivor" po dwóch sezonach. Ten drugi nie będzie kontynuowany nie tyle z powodu spadającej oglądalności, ile problemów zakulisowych - showrunnerzy ciągle przychodzili i odchodzili, a dodatkowo Kiefer Sutherland chciał, żeby przenieść produkcję z Toronto do Los Angeles, i nie był zadowolony z kierunku, w którym zmierzał serial.

Oprócz tego w ABC po jednym sezonie skasowane zostały: "Alex, Inc.", "The Crossing", "Deception", "Marvel's Inhumans", "Kevin (Probably) Saves the World", "The Mayor" i"Ten Days in the Valley".

4. ABC zamawia nowe sezony ośmiu seriali. Zamówienie otrzymała trójka dramatów z ShondaLandu, czyli "How to Get Away With Murder" (sezon 5), "Station 19" (sezon 2) i "For the People" (sezon 2), a także komedie: "American Housewife" (sezon 3), "Black-ish" (sezon 5), "Fresh Off the Boat" (sezon 5), "Speechless" (sezon 3) i "Splitting Up Together" (sezon 2).

5. CW zamawia 5. sezon "iZombie". "iZombie" powróci z 5. sezonem. Liczby odcinków na razie nie znamy.

6. CW zamawia nowe "Czarodziejki" i inne seriale. Nowości CW na sezon 2018/2019 to: "Charmed" (nowe "Czarodziejki"), "Roswell, New Mexico" (reboot "Roswell"), "Legacies" (spin-off "The Originals"), "In the Dark" (serial o niewidomej kobiecie, która jest jedynym świadkiem morderstwa) i "All American" (historia futbolisty zainspirowana życiem Spencera Paysingera). Zrezygnowano z "Wayward Sisters" - spin-offu "Supernatural".

7. NBC kasuje "Rise" i inne seriale. Serial z Joshem Radnorem został skasowany po jednym sezonie. Poza tym żegnamy "Great News" po dwóch sezonach, "The Brave" po jednym sezonie i "Taken" po dwóch sezonach.

8. CBS zamawia komedię z Niną Dobrev i trzy seriale dramatyczne. Zamówienie w CBS dostał serial "Fam" - sitcom, w którym Nina Dobrev będzie starała się przypodobać rodzinie swojego narzeczonego. Ponadto zamówiono reboot "Magnum, P.I.", "The Red Line" Avy Duvernay, "God Friended Me" i prawniczy serial "The Code". O wszystkich nowościach będziemy więcej pisać w najbliższych dniach.

9. ABC zamawia prawniczy thriller "The Fix". "The Fix" to nowy serial prawniczy, którego współtwórczynią jest Marcia Clark, prokurator ze sprawy O.J.-a Simpsona. Poznamy w nim prokurator (Robin Tunney z "Mentalisty"), która przegrywa sprawę aktora oskarżonego o morderstwo (Adewale Akinnouye-Agbaje z "Lost"). Kobieta rezygnuje z kariery i zaszywa się w Waszyngtonie, ale po kilku latach zmuszona jest powrócić.

ADEWALE AKINNUOYE-AGBAJE, ROBIN TUNNEY

10. ABC zamawia sitcom "The Kids Are Alright". "The Kids Are Alright" to osadzony w latach 70. sitcom o wielkiej irlandzkiej rodzinie, której głową jest Michael Cudlitz ("The Walking Dead").

SAWYER BARTH, SANTINO BARNARD, CALEB FOOTE, CHRISTOPHER RICHARDS, JACK GORE, MICHAEL CUDLITZ, MARY MCCORMACK

REKLAMA