Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2018

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kwiecień okazał się miesiącem tak bardzo wypełnionym atrakcjami, że poza naszą dziesiątkę wypadł "Westworld" - hit HBO, który kiedyś wygrywał wszystkie nasze zestawienia. Doceniliśmy za to "Kruka", "Opowieść podręcznej" czy "Legion".

10. "Kruk. Szepty słychać po zmroku" (nowość na liście)

"Kruk" (Fot. Canal+)

"Kruk" (Fot. Canal+)

Chwaliliśmy już serial Jakuba Korolczuka i Macieja Pieprzycy wielokrotnie, zarówno w naszych hitach tygodnia, jak i w bardziej rozbudowanych omówieniach. Nie powinno więc dziwić, że mimo bardzo silnej kwietniowej konkurencji "Krukowi" udało się wskoczyć do naszego zestawienia.

Doceniliśmy fakt, że korzystając z porządnych gatunkowych wzorców, twórcy serialu potrafili dodać do kryminalnej historii oryginalny element, silnie związany z miejscem akcji. Białystok z "Kruka" to mroczne miasto rządzone przez układy i znajdujące się na styku racjonalnego, bezwzględnego biznesu i tajemniczych słowiańskich wierzeń. Usytuowanie opowieści o próbach wymierzenia sprawiedliwości w takiej scenerii zapewniło serialowi wyjątkowy klimat. A w tej przestrzeni umieszczono pełnokrwistych bohaterów uwikłanych w skomplikowane zależności.

Udało się całą historię poprowadzić logicznie do końca, w czym pomogło zamknięcie białostockiej przeprawy znękanego komisarza Adama Kruka w sześciu odcinkach. I chociaż sprawca porwania nas nie zaskoczył, to po drodze było wystarczająco dużo niespodzianek i zwrotów akcji, żeby fabuła zrobiła na nas wrażenie. Twórcy stworzyli przemyślany, konsekwentnie brutalny świat, w którym zarówno dawne, jak i współczesne krzywdy wypadały boleśnie przekonująco.

Nie byłoby tych zachwytów nad losami Kruka, gdyby udanego pomysłu nie dopełniono świetną realizacją. Doskonała obsada na pierwszym i drugim planie, wysokiej próby zdjęcia, zapadająca w pamięć muzyka. Polecamy, jeśli ktoś jeszcze nie skusił się na słuchanie szeptów po zmroku. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA