Nasz top 10: Najlepsze seriale kwietnia 2018

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. "Homeland" (awans z 10. miejsca)

"Homeland" (Fot. Showtime)

"Homeland" (Fot. Showtime)

Na to, co się działo w "Homeland" w tym sezonie, patrzyliśmy i wręcz nie mogliśmy uwierzyć, jak dobrze jego twórcy rozumieją politykę międzynarodową i jak bardzo serial wrócił do formy. Pięć kwietniowych odcinków to "Homeland" w swojej najlepszej wersji - zobaczyliśmy kawał porządnej szpiegowskiej intrygi, emocjonującego dramatu rodzinnego i do tego jeszcze politykę, jaką znamy ostatnio z medialnych doniesień.

Nowa zimna wojna, putinowskie trolle, fake news - "Homeland" w 7. sezonie było lustrzanym odbiciem prawdziwego świata. Odbiciem bardzo dla Polaków bolesnym, bo kiedy w finale przyszło do podsumowania tego wszystkiego słowami prezydent Keane o powolnych upadkach demokracji, usłyszeliśmy nazwę naszego kraju, obok Turcji, Węgier czy Nikaragui. Gdyby coś takiego powiedział któryś ze światowych przywódców, prawdopodobnie zrobiłoby to mniejsze wrażenie, niż przemówienie fikcyjnej prezydent z serialu telewizyjnego. Taka jest siła "Homeland".

7. sezon miał wiele plusów i fantastycznych momentów, które zawdzięczaliśmy głównie Claire Danes, Elizabeth Marvel i Mandy'emu Patinkinowi. Ale wyróżnili się także Amy Hargreaves w roli Maggie Mathison i Costa Ronin jako Yevgeny Gromov. Ten ostatni pewnie jeszcze wróci w, miejmy nadzieję, równie udanym 8. sezonie, którego już się nie mogę doczekać. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10