"Young Sheldon" ujawnił ważną rzecz z przyszłości Sheldona. Czy zobaczymy to w "The Big Bang Theory"?

"Young Sheldon" (Fot. CBS)

Możliwe, że 12. sezon "The Big Bang Theory" będzie już ostatni. A jeśli tak, to znaczy, że pora szykować się na kolejny milowy krok do przodu w życiu Sheldona Coopera. Uwaga na duży spoiler!

Jeśli nie oglądacie "Young Sheldon" - sympatycznego, ale niespecjalnie przełomowego serialu o małym Sheldonie Cooperze - to zazwyczaj wiele nie tracicie. Ale w tym tygodniu był finał 1. sezonu i zrzucono w nim prawdziwą bombę: dorosły Sheldon (Jim Parsons), który jest narratorem w serialu, zdradził, że ma dzieci. Tak, dzieci - liczba mnoga!

Wszystko zaczęło się od tego, że mały Sheldon (Iain Armitage) bardzo chciał zeswatać swoją babcię (Annie Potts) z zaprzyjaźnionym naukowcem Johnem Sturgisem (Wallace Shawn). Babcia zażądała pewnych granic w związku i jej wnuczek napisał pierwszą w swoim życiu umowę o związku. "Potem będę pisał takie umowy w całym swoim życiu. Ze współlokatorami, z żoną, a nawet z własnymi dziećmi" - oznajmił dorosły Sheldon i tak odcinek się skończył. Bum! Szykujcie się na kolejne dzieci w "The Big Bang Theory".

Tę rewelację w spin-offie idealnie dopasowano do weselnego finału serialu-matki. Sheldon poślubił Amy (Mayim Bialik) i wśród wielu różnych atrakcji była też rozmowa o dzieciach, a dokładniej o tym, czy zostaną one wychowane w duchu Renesansu czy Oświecenia. To nie przypadek, że oba finały wyemitowano jeden po drugim. Dzieci to kolejny ważny krok w życiu doktora Coopera.

Współtwórca serialu "Young Sheldon", Steven Molaro, powiedział w rozmowie z TV Guide, że postanowiono wykorzystać ślub jako okazję do ujawnienia tej ważnej informacji. Twórcy obu seriali rozmawiali na ten temat, była także rozmowa z Lance'em Barberem, serialowym tatą Sheldona, który wydaje się dużo sympatyczniejszy w "Young Sheldon", niż wynika to ze wspomnień dorosłego Sheldona. To z kolei sprawiło, że scenarzyści zaczęli się zastanawiać, jak doktor Cooper zacznie postrzegać własnego ojca, kiedy sam będzie miał dzieci.

- Wydaje mi się, że niektóre z tych historii, które dorosły Sheldon opowiada przez małego Sheldona, to refleksje na temat "teraz, kiedy mam własne dzieci, może widzę świat oczami własnego ojca lepiej niż kiedyś". Zastanawiałem się nad tym od pewnego czasu i właśnie tego efektem jest ostatnie zdanie w tym sezonie "Young Sheldon" - tłumaczył Molaro.

Teraz pytanie brzmi, czy zobaczymy dzieci Sheldona w "The Big Bang Theory". Byłoby to logiczne, zwłaszcza jeśli 12. sezon faktycznie ma być finałowy. Molaro niestety nie wie, jaki jest plan i nie rozmawiał na ten temat z aktualnymi showrunnerami serialu-matki (wcześniej sam był jednym z nich, ale zrezygnował z tej roli, kiedy przeszedł do "Young Sheldon"). Ale według niego nie ma planu, aby Amy i Sheldon zostali rodzicami w najbliższym czasie. Nie ma też żadnego konkretnego timeline'u, to raczej kwestia nieokreślonej przyszłości.

REKLAMA