Kosmiczny horror i nietypowa historia o dorastaniu - zapowiedzi "Nightflyers" i "Deadly Class" od SyFy

"Deadly Class" (Fot. SyFy)

Ekranizacja książki George'a R.R. Martina i komiksowy serial wyprodukowany przez twórców "Avengers" - takie nowości szykuje stacja SyFy. Zobaczcie ich zapowiedzi.

"Nightflyers" to adaptacja noweli autora "Gry o tron", wydanej w Polsce pod tytułem "Wędrowcy". Akcja rozgrywa się na dzień przed przed ziemską zagładą. Zespół naukowców wyrusza tytułowym statkiem na wyprawę w celu przechwycenia tajemniczego obcego pojazdu kosmicznego, który może okazać się ich jedynym ratunkiem. Kiedy załoga zbliża się do celu, odkrywa jednak, że statek stanowi śmiertelne zagrożenie, a ich czeka walka o przetrwanie.

W obsadzie znajdują się Gretchen Mol ("Zakazane imperium"), Eoin Macken ("The Night Shift"), David Ajala ("Szybcy i Wściekli 6"), Sam Strike ("EastEnders"), Maya Eshet ("Teen Wolf"), Angus Sampson ("Fargo"), Jodie Turner-Smith ("Ostatni okręt") oraz Brian F. O'Byrne ("Za wszelką cenę"). Showrunnerem serialu jest Jeff Buhler, George R.R. Martin znajduje się w ekipie producenckiej. Premiera już tej jesieni, w Polsce "Nighflyers" będzie można obejrzeć na Netfliksie.

"Deadly Class" to z kolei adaptacja komiksu autorstwa Ricka Remendera, będąca pokręconą historią o dorastaniu osadzoną w latach 80. Główny bohater - Marcus Lopez (Benjamin Wadsworth) - to bezdomny nastolatek, który zostaje przyjęty do elitarnej szkoły dla zabójców, gdzie swoje dzieci posyłają najgroźniejsi przestępcy świata. Typowe młodzieńcze problemy pomieszają się tu z brutalną walką o przetrwanie w niebezpiecznym świecie, w którym zachowanie własnego kodeksu moralnego może stać w sprzeczności z programem nauczania.

W obsadzie znajdują się również m.in. Benedict Wong ("Marco Polo"), Lana Condor ("X-Men: Apocalypse"), Michel Duval ("Queen of the South"), Liam James ("The Family") i María Gabriela de Faría ("Besieged"). Twórcami serialu są Rick Remender i Miles Orion Feldsott, a producentami wykonawczymi bracia Anthony i Joe Russo ("Avengers: Wojna bez granic"), którzy opowiadają o "Deadly Class" w poniższym klipie. Premierę zapowiedziano na 2019 rok.

REKLAMA