5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

0

"The Marvelous Mrs. Maisel" z zamówieniem na 3. sezon. "Zawód: Amerykanin" powraca w czerwcu do telewizji FOX. Twórca "Trzynastu powodów" mówi, że 2. sezon to nie odpowiedź na #MeToo. A oprócz tego "Luke Cage" i nie tylko.

1. "The Marvelous Mrs. Maisel" z zamówieniem na 3. sezon. Amazon zamówił 3. sezon "The Marvelous Mrs. Maisel", zanim jeszcze zdążyliśmy zobaczyć sezon 2. Na jego datę premiery wciąż jeszcze czekamy, a tymczasem serial dostaje kolejne nagrody za 1. sezon - do dwóch Złotych Globów dołączyła nagroda Peabody.

2. Twórca "Arrested Development" o tym, czemu nie wycięto Jeffreya Tambora. Pomimo oskarżeń o molestowanie seksualne Jeffrey Tambor pojawi się w 5. sezonie "Arrested Development". Twórca serialu Mitchell Hurwitz powiedział, że rozważano jego usunięcie, ale nie było żadnych skarg na niego ze strony ekipy. Poza tym materiał był już nakręcony i trudno było sobie wyobrazić usunięcie Tambora ze wszystkich scen w oparciu o oskarżenia, które pojawiły się w Amazonie. Hurwitz uznał, że najlepsze to może zrobić, to zostawić serial w spokoju i wesprzeć Tambora, który jego zdaniem potrafi być trudnym człowiekiem, ale nigdy na planie "Arrested Development" nie przekroczył żadnych granic.

3. "Zawód: Amerykanin" powraca w czerwcu do telewizji FOX. Finałowy już 6. sezon wystartuje w Polsce w poniedziałek 4 czerwca o godz. 21:05. Premiera będzie dwuodcinkowa.

4. Twórca "Trzynastu powodów" mówi, że 2. sezon to nie odpowiedź na #MeToo. Brian Yorkey wyjaśnił w rozmowie z The Hollywood Reporter, że miał wszystko rozplanowane, zanim wybuchł skandal z Harveyem Weinsteinem. Cały scenariusz był już gotowy w kwietniu 2017 roku, więc 2. sezon "Trzynastu powodów" nie jest odpowiedzią na akcję #MeToo.

5. Artyści, którzy pojawią się w 2. sezonie "Luke'a Cage'a". W serialu Netfliksa i Marvela pojawi się w tym sezonie mnóstwo artystów hip-hopowych, w tym: Faith Evans, Joi & D-Nice, Gary Clark Jr., Esperanza Spalding, Christone ‘Kingfish’ Ingram, Stephen Marley, Jadakiss, KRS-One, Rakim, a także Ghostface Killah.