Będzie 4. sezon "The Expanse"? Amazon bliski przejęcia praw do serialu

"The Expanse" (Fot. SyFy)

Kilka dni po skasowaniu "The Expanse" przez SyFy akcja poszukiwania nowego domu dla serialu może mieć szczęśliwy finał. Przejąć miałby go Amazon, a rozmowy na ten temat są na ostatniej prostej.

Skasowanie "The Expanse" po trzech sezonach odbiło się szerokim echem w serialowym światku, ale jak donosi "The Hollywood Reporter", jego fani mogą mieć wkrótce powody do radości. Bliski przejęcia praw do serialu i realizacji 4. sezonu jest bowiem Amazon, choć umowa między studiem a producentami nie została jeszcze podpisana, a oficjalnie nikt sprawy nie komentuje.

Wygląda to jednak zachęcająco, bo platforma streamingowa posiada prawa do dystrybucji "The Expanse" w USA (międzynarodowe są w rękach Netfliksa), a fanem książek Jamesa S.A. Coreya ma być sam CEO Amazona Jeff Bezos. Ten ponoć wściekł się, gdy prawa do adaptacji trafiły do NBC Universal (właściciela SyFy), więc odzyskanie ich z pewnością by go ucieszyło.

Amazon z kolei mógłby zamienić "The Expanse" w jeden z wysokobudżetowych projektów, na których zamierza się w najbliższych latach skupić (na czele z serialem ze świata "Władcy Pierścieni"), a i niewątpliwie nie zaszkodziłby mu ten ruch z marketingowego punktu widzenia. Serial ma wszak dużą grupę fanów, którzy w ostatnich dniach robili, co w ich mocy, by go uratować. Pozostaje trzymać kciuki, by ich wysiłki nie poszły na marne.

REKLAMA