Będzie 4. sezon "The Expanse"? Amazon bliski przejęcia praw do serialu

"The Expanse" (Fot. SyFy)

0

Kilka dni po skasowaniu "The Expanse" przez SyFy akcja poszukiwania nowego domu dla serialu może mieć szczęśliwy finał. Przejąć miałby go Amazon, a rozmowy na ten temat są na ostatniej prostej.

Skasowanie "The Expanse" po trzech sezonach odbiło się szerokim echem w serialowym światku, ale jak donosi "The Hollywood Reporter", jego fani mogą mieć wkrótce powody do radości. Bliski przejęcia praw do serialu i realizacji 4. sezonu jest bowiem Amazon, choć umowa między studiem a producentami nie została jeszcze podpisana, a oficjalnie nikt sprawy nie komentuje.

Wygląda to jednak zachęcająco, bo platforma streamingowa posiada prawa do dystrybucji "The Expanse" w USA (międzynarodowe są w rękach Netfliksa), a fanem książek Jamesa S.A. Coreya ma być sam CEO Amazona Jeff Bezos. Ten ponoć wściekł się, gdy prawa do adaptacji trafiły do NBC Universal (właściciela SyFy), więc odzyskanie ich z pewnością by go ucieszyło.

Amazon z kolei mógłby zamienić "The Expanse" w jeden z wysokobudżetowych projektów, na których zamierza się w najbliższych latach skupić (na czele z serialem ze świata "Władcy Pierścieni"), a i niewątpliwie nie zaszkodziłby mu ten ruch z marketingowego punktu widzenia. Serial ma wszak dużą grupę fanów, którzy w ostatnich dniach robili, co w ich mocy, by go uratować. Pozostaje trzymać kciuki, by ich wysiłki nie poszły na marne.