Co dalej u Archiego i jego przyjaciół? Oto, co już wiemy o 3. sezonie "Riverdale"

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Domysły i spekulacje ze strony serialowej ekipy, a także oficjalne informacje dotyczące awansów w obsadzie. Zebraliśmy to, co już wiadomo o 3. sezonie "Riverdale".

"Riverdale" zakończyło 2. sezon pełnym emocji finałem, w którym Archie (KJ Apa) wylądował za kratkami, a Black Hood - w jakiejś wersji - wciąż pozostał na wolności. Podobnie zresztą jak Hiram Lodge (Mark Consuelos), którzy rządzi miasteczkiem niczym Ojciec Chrzestny, co wywołuje sprzeciwy z każdej dosłownie już strony. Co czeka nas dalej? Serwis TV Guide zebrał spoilery i spekulacje, które pojawiły się w wywiadach z obsadą i twórcami serialu.

Więcej Toni i Reggiego

Zarówno Toni Topaz (Vanessa Morgan), jak i nowy Reggie Mantle (Charles Melton) zadebiutowali w 2. sezonie "Riverdale", a w 3. sezonie będą już w stałej ekipie. I nic dziwnego, skoro ona wdała się w gorący romans z Cheryl (Madelaine Petsch), a on coraz śmielej poczyna sobie z Josie (Ashleigh Murray).

Archie i Hal Cooper w więzieniu

Biorąc pod uwagę, ile się dzieje w "Riverdale", łatwo o tym zapomnieć, ale Archie nie jest jedynym, który wylądował ostatnio w więzieniu. Za kratkami znajduje się także Hal Cooper (Lochlyn Munro), który przyznał się do bycia Black Hoodem. W rozmowie z TV Guide KJ Apa powiedział, że ma nadzieję, iż jego bohater dostanie w więzieniu szansę na konfrontację z facetem, który strzelał do jego ojca. "Chciałbym, żeby Archie zakończył historię Black Hooda, cokolwiek by to nie znaczyło - zabicie go czy rozwiązanie sytuacji w inny sposób. Mam nadzieję, że on znajdzie się w więzieniu razem z ojcem Betty" - oznajmił aktor.

Archie i Veronica dalej razem

KJ Apa jest przekonany, że aresztowanie Archiego nie zakończy jego związku z Veronicą (Camila Mendes). Jego zdaniem ta para jest teraz naprawdę silna i coś takiego nie będzie w stanie jej rozdzielić. "Oni stawili czoła wielu trudnym rzeczom i za każdym razem wyszli z tego zwycięsko. Myślę, że teraz ich związek jest twardy jak skała" - powiedział aktor w rozmowie z TV Guide.

Betty i Cheryl dołączają do Serpents

Cheryl i Betty (Lili Reinhart) zostały oficjalnie zaproszone do dołączenia do gangu z Southside, ale Cole Sprouse (serialowy Jughead) nie sądzi, żeby to było takie proste. Jego zdaniem dziewczyny będą musiały dopiero zapracować na prawo do noszenia kurtek z wężami. "Nie sądzę, żeby to miała być łatwa inicjacja. Jughead raczej nie jest takim liderem, który tak po prostu powie: 'Skoro jesteś moją dziewczyną, to wchodzisz!'" - powiedział Sprouse.

Był kryminał, była mafia, a teraz będzie coś nowego

1. sezon "Riverdale" opierał się na tajemnicy i zagadce kryminalnej, w drugim była nutka horroru zmiksowanego z mafijną historią 'a la "Ojciec Chrzestny". A co będzie dalej? Twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa nie chciał jeszcze rozmawiać o szczegółach, ale zapewnił, że możemy liczyć na coś, co będzie pasowało do pulpowej całości, a jednocześnie będzie inne od wszystkiego, co widzieliśmy w "Riverdale" do tej pory.

"Riverdale" jest dostępne w serwisie Netflix.