7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

"Krypton" z zamówieniem na 2. sezon. Dojrzewanie Jedenastki w 3. sezonie "Stranger Things". Richard Gere zagra w serialu BBC. A oprócz tego "Outlander", serialowe "Imię róży" i nie tylko.

1. "Krypton" z zamówieniem na 2. sezon. Telewizja SyFy zamówiła 2. sezon serialu "Krypton", który zobaczymy w 2019 roku. "Krypton", którego odcinki mają średnio 810 tys. widzów w USA, jest w tym momencie najchętniej oglądaną produkcją SyFy.

2. Finałowy sezon "UnReal" najpierw na platformie Hulu. 4. sezon "UnReal", który prawdopodobne będzie już finałowy, najpierw pokaże Hulu, a dopiero potem telewizja Lifetime. To dość nietypowa kolej rzeczy - Hulu prawdopodobnie zdecydowało się zapłacić więcej za prawa do nowego sezonu "UnReal", ponieważ to bardzo popularny serial na tej platformie.

3. Dojrzewanie Jedenastki w 3. sezonie "Stranger Things". "Jedenastka ma piękny wątek nowym sezonie. To będzie opowieść o dojrzewaniu i rozumieniu, co to znaczy być normalną nastolatką" - zdradziła Millie Bobby Brown, zapytana o 3. sezon "Stranger Things".

4. NBC wygrywa sezon 2017/2018. NBC miało w tym sezonie najlepszą oglądalność z amerykańskich stacji ogólnodostępnych. To czwarte takie zwycięstwo w ciągu ostatnich pięciu lat. Co więcej, ze średnim ratingiem 2,2 NBC znacząco wyprzedziło pozostałe telewizje - Fox, CBS i ABC miały średni rating 1,5, a CW 0,6. Podczas gdy rating NBC wzrósł, wszystkim innym spadło. Trochę inaczej to wygląda, kiedy policzymy ogólną liczbę widzów - tu wciąż wygrywa CBS, którego programy średnio przyciągają 9 mln osób. Na drugim miejscu jest NBC (8,9 mln), dalej ABC (6,1 mln), Fox (4,9 mln) i CW (1,7 mln).

5. Richard Gere zagra w serialu BBC. Richard Gere pojawi się u boku Helen McCrory ("Peaky Blinders") i Billy'ego Howle'a ("On Chesil Beach") w 8-odcinkowym serialu "MotherFatherSon", który tworzy Tom Rob Smith ("Zabójstwo Versace: American Crime Story") dla BBC Two. Zobaczymy go w roli charyzmatycznego amerykańskiego biznesmena, który jest właścicielem mediów w Londynie i na całym świecie. McCrory wcieli się w jego żonę, z którą już nie są razem od jakiegoś czasu, z kolei Howle zagra ich autodestrukcyjnego syna, kierującego jedną z brytyjskich gazet.

6. Nowe osoby w obsadzie "Outlandera". Do obsady 4. sezonu "Outlandera" dołączyli Billy Boyd jako Gerald Forbes, bogaty adwokat z Cross Creek i przyjaciel Jocasty Cameron (Maria Doyle Kennedy); Natalie Simpson jako Phaedre, pokojówka Jocasty; Tim Downie jako gubernator William Tryon; Simona Brown jako Gayle, przyjaciółka i współlokatorka Brianny; a także Caitlin O’Ryan jako Lizzie Wemyss, kobieta ze Szkocji, która decyduje się na wielką przygodę z Brianną.

7. Powstanie serial "Imię róży". SundanceTV stworzy limitowany serial "The Name of the Rose", oparty na książce Umberto Eco. Zagrają w nim John Turturro, Michael Emerson i Rupert Everett. Premiera w 2019 roku.