7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

"Krypton" z zamówieniem na 2. sezon. Dojrzewanie Jedenastki w 3. sezonie "Stranger Things". Richard Gere zagra w serialu BBC. A oprócz tego "Outlander", serialowe "Imię róży" i nie tylko.

1. "Krypton" z zamówieniem na 2. sezon. Telewizja SyFy zamówiła 2. sezon serialu "Krypton", który zobaczymy w 2019 roku. "Krypton", którego odcinki mają średnio 810 tys. widzów w USA, jest w tym momencie najchętniej oglądaną produkcją SyFy.

2. Finałowy sezon "UnReal" najpierw na platformie Hulu. 4. sezon "UnReal", który prawdopodobne będzie już finałowy, najpierw pokaże Hulu, a dopiero potem telewizja Lifetime. To dość nietypowa kolej rzeczy - Hulu prawdopodobnie zdecydowało się zapłacić więcej za prawa do nowego sezonu "UnReal", ponieważ to bardzo popularny serial na tej platformie.

3. Dojrzewanie Jedenastki w 3. sezonie "Stranger Things". "Jedenastka ma piękny wątek nowym sezonie. To będzie opowieść o dojrzewaniu i rozumieniu, co to znaczy być normalną nastolatką" - zdradziła Millie Bobby Brown, zapytana o 3. sezon "Stranger Things".

4. NBC wygrywa sezon 2017/2018. NBC miało w tym sezonie najlepszą oglądalność z amerykańskich stacji ogólnodostępnych. To czwarte takie zwycięstwo w ciągu ostatnich pięciu lat. Co więcej, ze średnim ratingiem 2,2 NBC znacząco wyprzedziło pozostałe telewizje - Fox, CBS i ABC miały średni rating 1,5, a CW 0,6. Podczas gdy rating NBC wzrósł, wszystkim innym spadło. Trochę inaczej to wygląda, kiedy policzymy ogólną liczbę widzów - tu wciąż wygrywa CBS, którego programy średnio przyciągają 9 mln osób. Na drugim miejscu jest NBC (8,9 mln), dalej ABC (6,1 mln), Fox (4,9 mln) i CW (1,7 mln).

5. Richard Gere zagra w serialu BBC. Richard Gere pojawi się u boku Helen McCrory ("Peaky Blinders") i Billy'ego Howle'a ("On Chesil Beach") w 8-odcinkowym serialu "MotherFatherSon", który tworzy Tom Rob Smith ("Zabójstwo Versace: American Crime Story") dla BBC Two. Zobaczymy go w roli charyzmatycznego amerykańskiego biznesmena, który jest właścicielem mediów w Londynie i na całym świecie. McCrory wcieli się w jego żonę, z którą już nie są razem od jakiegoś czasu, z kolei Howle zagra ich autodestrukcyjnego syna, kierującego jedną z brytyjskich gazet.

6. Nowe osoby w obsadzie "Outlandera". Do obsady 4. sezonu "Outlandera" dołączyli Billy Boyd jako Gerald Forbes, bogaty adwokat z Cross Creek i przyjaciel Jocasty Cameron (Maria Doyle Kennedy); Natalie Simpson jako Phaedre, pokojówka Jocasty; Tim Downie jako gubernator William Tryon; Simona Brown jako Gayle, przyjaciółka i współlokatorka Brianny; a także Caitlin O’Ryan jako Lizzie Wemyss, kobieta ze Szkocji, która decyduje się na wielką przygodę z Brianną.

7. Powstanie serial "Imię róży". SundanceTV stworzy limitowany serial "The Name of the Rose", oparty na książce Umberto Eco. Zagrają w nim John Turturro, Michael Emerson i Rupert Everett. Premiera w 2019 roku.

 • BMR

  Nie wiem, czy bardziej mi ręce opadły na wiadomość, że "Imię róży" przerabiają na serial, czy też że "Krypton" będzie miał drugi sezon (w przeciwieństwie do "Expanse", którego SyFy się pozbyło)...

  • Bahgee

   Zdaje się przejął go Amazon?

   • BMR

    Jeszcze nie na pewno- na razie trwają rozmowy, za których powodzenie kilka osób na Serialowej, ze mną włącznie, trzymają kciuki. Ale na myśli miałam nie sam "Expanse", tylko "przemyslaną" politykę SyFy...

  • michax

   A musi być jedna adaptacja książki? Jest wiele powieści, które ekranizowano po kilka razy. Lubię film z Connery, a tutaj wygląda, że ciekawa obsada i może coś fajnego z tego wyjdzie.

   • BMR

    Ależ skąd- mój sceptycyzm nie wynika z tego, że ekranizują tylko z tego, że w formie serialu.

 • patryks83

  W Imię Róży zagra też nasz Piotr Adamczyk.