Zabójstwo z zimną krwią czy tylko wypadek? "Schody" - zwiastun serialu dokumentalnego Netfliksa

"Schody" (Fot. Netflix)

Pisarz oskarżony o zabójstwo żony i ciągnąca się przez 16 lat batalia sądowa - to wszystko zobaczycie w dokumencie "Schody", który wraz z nowymi odcinkami pojawi się wkrótce na Netfliksie.

"Schody" ("The Staircase") to dokument opowiadający historię autora kryminałów - Michaela Petersona - który w 2001 roku został oskarżony o zabójstwo żony, Kathleen. Sprawa wywołała wielkie zainteresowanie, skutkując produkcją autorstwa Jeana-Xaviera de Lestrade'a ("Zabójstwo w niedzielny poranek") z 2004 roku, w której kamera przez 8 odcinków towarzyszyła Petersonowi, jego rodzinie i obrońcom. Na tym się jednak nie skończyło, bo w 2012 roku powstała dwugodzinna kontynuacja przedstawiająca zwrot w sprawie.

Teraz zaś całość, uzupełniona jeszcze o trzy zupełnie nowe odcinki, trafi na Netfliksa. Będziemy więc mogli prześledzić dokładnie całą historię, zobaczyć proces, przygotowania do niego oraz popełnione w trakcie błędy. Zwiastun zawiera również wywiady z samym Petersonem i innymi osobami zaangażowanymi w sprawę, która z czasem stawała się coraz większym medialnym przedstawieniem. Czy po latach uda się odkryć prawdę na temat tego, co przydarzyło się Kathleen Peterson?

Premiera "Schodów" w Netfliksie 8 czerwca.

schody-plakat

REKLAMA