Twórca "Simpsonów" zepsuje nam bajki. Poznajcie "Disenchantment" - nowy serial animowany Netfliksa

"Disenchantment" (Fot. Netflix)

0

Matt Groening zaprasza nas do świata, w którym księżniczki zamiast czekać na ratunek biorą sprawy w swoje ręce, a w wolnych chwilach piją w towarzystwie diabłów. Oto "Disenchantment".

Matt Groening, czyli twórca, któremu zawdzięczamy "Simpsonów" i "Futuramę", tym razem bierze się za bajkowe klimaty we współpracy z Netfliksem. Oczywiście tylko po to, żeby je wyśmiać, przedefiniować i przetworzyć na swoją modłę.

W jego nowym serialu animowanym dla dorosłych, "Disenchantment", zostaniemy przeniesieni do podupadającego średniowiecznego królestwa Dreamland i będziemy śledzić niepowodzenia uzależnionej od alkoholu księżniczki Bean, jej zadziornego towarzysza elfa Elfo i osobistego demona Luciego. Nietypowe trio spotka na swojej drodze ogry, duchy, harpie, diabły, trolle, morsy i mnóstwo głupców.

Groening obiecuje opowieść o życiu, śmierci, miłości i seksie, a także o tym, jak zachować dobry humor w świecie pełnym cierpienia i idiotów, pomimo tego, co wmawiają ci starsi, czarodzieje i inni durnie. Głosu serialowym postaciom użyczyli Abbi Jacobson (Bean), Nat Faxon (Elfo) i Eric Andre (Luci), a także John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche, Tress MacNeille, David Herman, Matt Berry, Jeny Batten, Rich Fulcher, Noel Fielding i Lucy Montgomery.

Premiera "Disenchantment" zaplanowana jest na 17 sierpnia w serwisie Netflix.

Disenchantment

Disenchantment

Disenchantment