Jak się skończy "The Americans"? Zobaczcie zwiastun finału serialu

"The Americans" (Fot. FX)

Za nami odcinek "Jennings, Elizabeth", przed nami już tylko finał "The Americans". Co się stanie z naszymi ulubionymi radzieckimi szpiegami? Czy Stan złapie swoich sąsiadów? Jak skończy Oleg?

W środę 30 maja pokazany zostanie odcinek "START", czyli finał "The Americans" - jednego z najlepszych i zarazem najbardziej niedocenianych seriali ostatnich lat. Serialu, który przedstawił nam dwójkę antybohaterów, jakich jeszcze nie było - radzieckich szpiegów, udających zwykłe amerykańskie małżeństwo na przedmieściach Waszyngtonu. Spędziliśmy z nimi większość lat 80., a teraz ich historia zbliża się do końca, podobnie jak Związek Radziecki.

Po 9. odcinku, "Jennings, Elizabeth", możemy mieć pewność, że to nie będzie spokojny koniec. Na tropie Philipa i Elizabeth Jenningsów (Matthew Rhys i Keri Russell) jest ich sąsiad z FBI, Stan (Noah Emmerich), który wciąż nie ma twardych dowodów, ale ma coraz wyraźniejsze przeczucie. Pytanie brzmi, czy zdąży coś z nim zrobić, bo nasi szpiedzy właśnie zdążyli zorientować się, co się święci i w szalonym tempie spakować manatki ("Things are topsy-turvy at the office"!). I co się stanie z Olegiem (Costa Ronin), który złożył Stanowi interesującą propozycję?

Przed nami już tylko finał i gdyby to zależało ode mnie, serialowy świat po prostu by się rozpadł, bez wielkiego "bum" i bez wielkiej tragedii - Jenningsów najchętniej bym rozdzieliła tak, żeby nigdy więcej się nie spotkali ani nie spotkali swoich dzieci, ich sąsiada z FBI pozostawiła na zawsze w stanie niepewności, a Olega wsadziła na długie lata za kratki, tylko po to, żeby pokazać, że ten świat nie jest sprawiedliwy. Taki plan ma jednak swoje wady (np. taką, że w momencie kiedy Jenningsowie uciekną i zostawią swój dom, Stan otrzyma potwierdzenie, że miał rację) i nie sądzę, żeby twórcy chcieli pójść w tym kierunku.

"Jenningsowie stają przed wyborem, który zmieni ich życie na zawsze" - tak brzmi krótki opis finału serialu, napisanego przez twórców "The Americans", Joela Fieldsa i Joego Weisberga, i wyreżyserowanego przez Chrisa Longa. Trochę mniej enigmatyczny jest zwiastun, w którym widać wyraźnie, że Philip i Elizabeth się spotkają i uda im się zgarnąć też po drodze Paige, a Stan dostanie dowód, że miał rację, podejrzewając sąsiadów o największe zło tego świata.

Zobaczcie zwiastun i koniecznie podzielcie się teoriami na temat finału. Czy Jenningsowie zostaną aresztowani? Co się stanie z Paige i Henrym? Czy Stana czeka konfrontacja z sąsiadami? Czy Olega spotka zasłużony happy end? Czy zobaczymy jeszcze Claudię? Czy pożegnamy się jeszcze z Marthą? I co z robotem pocztowym!?

REKLAMA