Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Westworld" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Nie ufaj nikomu, czyli "Obsesja Eve"

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Kolejny tydzień, kiedy wystarczyło, że wyłączyliśmy oczekiwanie realizmu, a w nagrodę dostaliśmy jazdę bez trzymanki. Od realizmu mamy inne szpiegowskie seriale. Od "Obsesji Eve" chcemy absurdalnych zwrotów akcji, o których twórcy wiedzą, że są absurdalne, i humoru, którym okraszają podkręcone do maksimum pościgi wszystkich za wszystkimi. Odcinek "I Don't Want to Be Free" daje to wszystko i jeszcze więcej.

Przede wszystkim i Eve, i Villanelle kolejny raz przekonały się, że w świecie tajnych agentów/wynajętych zabójców nie ma co liczyć na lojalność. Eve, drążąc powiązania między Carolyn i Rosjanami, odkryła sporo niepokojących śladów, a Villanelle stanęła przed okazją zabicia Konstantina, który był dla niej kimś więcej niż tylko zleceniodawcą. I o ile na wyjaśnienia brytyjskiej szefowej musimy jeszcze poczekać, o tyle starcie zabójczyni ze zwierzchnikiem okazało się rewelacyjnym połączeniem sensacji, emocji i dowcipu.

To nie wszystko. W pamięci zostanie nam także spektakularna akcji przejęcia więźniarki i bardzo krótki staż nowego szefa Villanelle. Mamy też Kenny'ego, który stoicko odkrywa romanse własnej matki. Pojawiała się wreszcie tajemnicza kobieta z przeszłości. Fascynacja Anny Villanelle najwyraźniej nie minęła, chociaż zakochana dziewczyna wykastrowała i zabiła jej męża. Zresztą wygląda na to, że i Anna nie mówi wszystkiego. Eve miała okazję z jednej strony poddać się zazdrości, że nie tylko ona dostaje kwiaty i perfumy, a z drugiej – trochę wreszcie zrozumieć, że zauroczenie morderczynią nie może skończyć się dobrze (zwłaszcza dla mężów).

Czekamy na finał, zastanawiając się, czy komukolwiek można w "Obsesji Eve" zaufać i czy wszystko się ułoży w logiczną całość. A nawet jeśli nie, to nie widzimy większego problemu. Samo śledzenie kolejnych zdrad, wybuchów, strzelanin i w tym wszystkim dziwacznej relacji głównych bohaterek pozwala spędzić beztroską godzinę przez ekranem. Po co komu zaufanie i logika. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10