Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Westworld" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "Legion" olśniewa nawet bardziej niż zwykle

Legion sezon 2 odcinek 8

"Legion" (Fot. FX)

"Chapter 16" nie był doskonałym odcinkiem "Legionu". Wręcz przeciwnie, tylko w tym sezonie znajdzie się kilka, które cenimy wyżej, czego powody wyjaśniłem w recenzji. Co z tego jednak, że fabularnie znów staliśmy w miejscu, skoro towarzyszyły temu obrazki tak cudowne, że w każdy kadr wpatrywaliśmy się z niemym zachwytem?

Nawet jeśli ta godzina miała służyć tylko i wyłącznie upchnięciu na ekranie wszystkich pomysłów Noah Hawleya, i tak nie potrafię na nią narzekać. Bo jak to zrobić, mając w pamięci pomykającą przez pustynię rikszę z dwoma pasażerami popijającymi drinki i recytującymi Allena Ginsberga, siedząc pod parasolką? Albo montaże zestawiające ich z Davidem i Syd wędrującymi przez bezkresną pustkę? Albo zwariowaną podróż przez wnętrze niezwykłego procesora? A to tylko te najbardziej pamiętne fragmenty, bo drobnych cudów było jak zwykle znacznie więcej.

Pod względem wizualnym "Legion" po raz kolejny przeszedł więc samego siebie, ale twórcy mieli też w zanadrzu coś jeszcze. W odcinku skupionym na wyścigu do ciała Amahla Farouka na pierwszy plan wysunęła się bowiem niespodziewanie Syd, jeszcze raz udowadniając, że proste emocje mogą zdziałać znacznie więcej, niż nawet największe zagrożenie dla świata. Cóż ono wszak znaczy, przy "babskich" pogaduszkach nad whisky z Clarkiem (Hamish Linklater) i awanturą, jaką urządzasz chłopakowi pośrodku pustyni chwilę po wyskoczeniu ze spadochronem z odrzutowca? Sam już nie wiem, czy bardziej mnie dziwi, jak niedorzecznie to brzmi, czy jak kapitalnie działa na ekranie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10