Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Westworld" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: Shogun World, czyli "Westworld" kopiuje samego siebie

Westworld sezon 2 odcinek 5

"Westworld" (Fot. HBO)

Wizytę w stylizowanym na feudalną Japonię parku zapowiadano jeszcze pod koniec zeszłego sezonu, nic więc dziwnego, że była jedną z najbardziej oczekiwanych chwil nowej odsłony "Westworld". W końcu każdy chciał zobaczyć naszych bohaterów w niecodziennych okolicznościach, gdy zamieniając kowbojskie ciuchy na kimona i rewolwery na katany, mieli się zmierzyć z najprawdziwszymi samurajami. "Akane No Mai" zapewniło tego typu atrakcje, ale nie zabrakło przy tym dobrego pomysłu.

Mianowicie takiego, by Shogun World uczynić pod wieloma względami kopią znanego nam świata rodem z Dzikiego Zachodu, nawet z uwzględnieniem konkretnych postaci. W ten sposób Maeve i jej wesoła kompania stanęli twarzą w twarz z Akane (Rinko Kikuchi) i Musashim ( Hiroyuki Sanada), szybko się orientując, że patrzą na swoje odpowiedniki. Co więcej, te odgrywały nawet znajomą historię z napadem na miasteczko, podczas gdy w tle grało "Paint It Black" w japońskiej wersji. Ach ci leniwi scenarzyści!

"Westworld" zdołał więc za jednym zamachem zabawnie skomentować proces recyklingu współczesnej popkultury (tu w głównej roli wystąpił Lee), postawić bohaterów wobec zaskakującej sytuacji i wreszcie opowiedzieć bardzo zgrabną oraz całkiem efektowną historię o gejszach i samurajach. I nawet powielanie klisz trudno im wyrzucać, w końcu sami się do niego przyznali! Zestawiając to z męczącymi przerywnikami z Dolores i Teddym, naprawdę nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by zostać w Shogun World na dłużej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10