Nasze podsumowanie tygodnia - znowu same hity!

"Westworld" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

HIT TYGODNIA: "Trust" prawie jak "Fargo"

"Trust" (Fot. FX)

"Trust" (Fot. FX)

OK, śnieżnej masakry nie było, ale dawka absurdu i gangsterzy znajdowali się na swoich miejscach. I nawet jeśli znamy zakończenie historii złotego hipisa, oglądając "White Car in a Snowstorm", mieliśmy prawo zastanawiać się, jaki u diabła będzie finał tej nietypowej wyprawy w góry. Począwszy od dezorientującej sekwencji na początku odcinka, z Gail, Chace'em i rozmową o tym, że on też ma syna, poprzez odjechaną historię podróży ucha Johna Paula Getty'ego III ze strajkiem poczty w roli głównej, aż po kolejne negocjacje jego dziadka, w które wplątany został prezydent Nixon - to był odcinek nietypowy, nawet jak na standardy "Trust".

Przede wszystkim jednak ten hit dajemy za stylowy śnieżny dreszczowiec, jakiego by się nie powstydził Noah Hawley, twórca "Fargo". Gail i Chace w bieli, błąkający się pośród śniegu białym autem, z białymi walizkami pełnymi forsy na dachu, stanowili jeden z najbardziej niezapomnianych widoków, jakich seriale nam dostarczyły w tym sezonie. A na tym przecież absurdy się nie kończyły, bo mieliśmy jeszcze choćby wdzięczne "Allora, benzina?", a także dyskusje w grupce porywaczy i ten moment, kiedy młody Paul tłumaczył jednemu z nich, czemu sam postanowił obciąć sobie ucho.

A najlepsze, że to nie była sztuka dla sztuki. Najbardziej ekscentryczny serial tej wiosny wypchany jest po brzegi emocjami i w tym odcinku także udało znaleźć dla nich miejsce pośród całego wizualnego przepychu. Zaś Hilary Swank prawdopodobnie pobiła samą siebie, udowadniając, że w tej ekipie nie tylko Donald Sutherland zasługuje na Emmy. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10