Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The Americans" (Fot. FX)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: W "Opowieści podręcznej" poznaliśmy przeszłość Moiry

"Opowieść podręcznej "(Fot. Hulu)

"Opowieść podręcznej "(Fot. Hulu)

W tym tygodniu w "Opowieści podręcznej" nie brakowało koszmarnych atrakcji, jak pięknie nakręcony pogrzeb "terrorystek", a także scen dających nadzieję, jak ten moment kiedy Emily i Janine wróciły na stare śmieci i sprawiły, że dziewczyny zaczęły się przedstawiać sobie prawdziwymi imionami (co zresztą słyszała młoda żona Nicka i zapewne coś z tym zrobi). Był też szalenie odważny ruch ze strony Sereny i długopis w ręku June.

Ale przede wszystkim "After" był wielkim odcinkiem Samiry Wiley, która wreszcie dostała szansę na pogłębienie swojej postaci i skorzystała z niej aż miło. Dowiedzieliśmy się z flashbacków o ciąży Moiry i poznaliśmy jej narzeczoną, Odette (Rebecca Rittenhouse), która okazała się jedną z ofiar wybuchu bomby tydzień temu. Zobaczyliśmy, jak na naszych oczach świat Moiry raz jeszcze się zawalił, a ona sama rozpadła się na drobne kawałeczki.

Jej ból i żałoba rozdzierały serce, a przy tym trzeba przyznać, że Moira właśnie stała się bardziej interesującą bohaterką, niż była do tej pory. Z lesbijki i koleżanki June, która przeszła przez piekło, zanim udało jej się uciec, przemieniła się w wielowymiarową postać, mającą własny rys. Liczę na to, że prędzej czy później znajdzie się w "Opowieści podręcznej" bardziej angażujący wątek dla Moiry także w teraźniejszości. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7