Oto nowi polscy szpiedzy. Szczegóły i przybliżona data premiery "Nielegalnych" - nowego serialu Canal+

"Nielegalni" (Fot. Canal+)

0

"Nielegalni" to adaptacja bestsellerowych powieści szpiegowskich Vincenta V. Severskiego, która już tej jesieni pojawi się w Canal+. Znamy pierwsze szczegóły na temat serialu.

"Nielegalni" to osadzona w realiach polskich służb specjalnych historia, w której zobaczymy prawdziwe życie współczesnych szpiegów. Główną rolę zagra znany m.in. z "Belfra" Grzegorz Damięcki, który wcieli się w Konrada Wolskiego, szefa elitarnej komórki polskiego wywiadu. Poniżej znajdziecie oficjalny opis, po którym widać, że produkcja będzie miała międzynarodowy rozmach.

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów.

Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Poddany finansowemu szantażowi nie utrzyma się długo na swojej pozycji – z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Oprócz Grzegorza Damięckiego w obsadzie znajdują się Sylwia Juszczak ("Odwróceni"), Filip Pławiak ("Czerwony pająk"), Agnieszka Grochowska ("Obce niebo"), Adam Woronowicz ("Pakt"), Tomasz Schuchardt ("Cicha noc"), Ireneusz Czop ("Pokłosie"), Jan Frycz ("Baby blues"), Arkadiusz Detmer ("Symetria"), Andrzej Seweryn ("Ostatnia rodzina"), Synnøve Macody Lund ("The Girl in the Spider's Web"), Sergey Frolov i Fatima Gorbenko.

"Nielegalni" są oparci na motywach tetralogii powieści Vincenta V. Severskiego, byłego pułkownika polskiego wywiadu, który przy serialu pełnił funkcję konsultanta. Za scenariusz odpowiadają Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn oraz Dorota Jankojć-Poddębniak. Całość będzie liczyć 10 odcinków, które wyreżyserują Leszek Dawid i Jan P. Matuszyński.

Premiera w Canal+ jesienią 2018 roku.