Kto ma największe szanse zasiąść na Żelaznym Tronie? Fani "Gry o tron" już to obstawiają

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Jeśli chcecie szybko się wzbogacić, jest na to sposób: postawcie na to, że Góra zasiądzie na Żelaznym Tronie, a potem mocno trzymajcie kciuki, żeby mu się udało.

"Gra o tron" wróci dopiero w 2019 roku, ale jeśli jesteście przekonani, że wiecie, kto na końcu będzie władał Siedmioma Królestwami, możecie już próbować to obstawiać. Najbardziej niewygodne krzesło w Westeros obecnie zajmuje Cersei Lannister, ale istnieje spora szansa, że to się wkrótce zmieni. Co się stanie, kiedy królowa zostanie obalona?

Według amerykańskich bukmacherów, największe szanse zająć jej miejsce mają Daenerys Targaryen i Jon Snow (oboje 2:1). Tuż za nimi plasuje się Bran Stark razem z Nocnym Królem i wszyscy pozostali przy życiu Lannisterowie (w tym także Cersei). Po nich kolejno znajdują się obie siostry Stark, Euron Greyjoy, Varys, Gendry i Samwell Tarly. Wszyscy od Melisandre do Yary Greyjoy mają takie same szanse (100:1), a na szarym końcu mamy Górę (150:1).

Oto cały ranking kandydatów do Żelaznego Tronu - od tych, których szanse są największe, aż do tego, który nie ma praktycznie żadnych szans.

Daenarys Targaryen
Jon Snow
Bran Stark
Nocny Król
Tyrion Lannister
Jaime Lannister
Cersei Lannister
Sansa Stark
Arya Stark
Euron Greyjoy
Varys
Gendry
Samwell Tarly
Melisandre
Theon Greyjoy
Jaqen H’ghar
Brienne z Tarthu
Jorah Mormont
Bronn
Tormund Giantsbane
Davos Seaworth
The Hound
Gilly
Daario Naharis
Yara Greyjoy
Góra

"Grę o tron" możecie oglądać w serwisie HBO GO.