6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

HBO zamówiło pilot prequela "Gry o tron". Szef Netfliksa broni zamówienia dla "Trzynastu powodów". Allison Tolman pojawi się w "Castle Rock". A oprócz tego serial Dolly Parton i nie tylko.

1. HBO zamówiło pilot prequela "Gry o tron". Zamówienie dostał prequel, którego akcja dzieje się na tysiąc lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Oficjalny opis mówi, że: "Serial jest kroniką upadku świata od złotej Ery Herosów do jego najmroczniejszej godziny. I tylko jedną rzecz wiemy na pewno: od przerażających sekretów z historii Westeros aż po prawdziwe pochodzenie białych wędrowców; od tajemnic Wschodu do Starków z legend... to nie jest historia, którą myślimy, że znamy". Projekt został wybrany spośród pięciu zamówionych scenariuszy. Autorką scenariusza jest Jane Goldman ("X-Men: First Class"), która będzie showrunnerką serialu. Producentami będą także George R.R. Martin, Vince Gerardis ("Gra o tron") i Daniel Zelman ("Bloodline").

2. Szef Netfliksa broni zamówienia dla "Trzynastu powodów". Po tym jak Telewizyjna Rada Rodziców oznajmiła, że Netflix może mieć krew na rękach, zamawiając więcej odcinków "Trzynastu powodów", serialu bronił szef serwisu Reed Hastings. Jak powiedział, to szalenie popularny i angażujący serial. "Jest kontrowersyjny. Ale nikt nie musi oglądać" - oznajmił Hastings.

3. Allison Tolman pojawi się w "Castle Rock". Allison Tolman dostała rolę powracającą w serialu Hulu opartym na twórczości Stephena Kinga. Zagra siostrę postaci Melanie Lynskey.

4. Netflix i Amazon wracają na TCA Press Tour. W tym roku na letnim TCA Press Tour pojawią się Netflix i Amazon, które rok temu zbojkotowały imprezę, a także Facebook, który debiutuje w serialowym świecie. Wśród nowości prezentowanych przez Netfliksa znajdą się "The Umbrella Academy", "Insatiable" i "The Chilling Adventures of Sabrina".

5. Netflix zamawia serial z piosenkami Dolly Parton. Netflix zamówił 8 odcinków serialowej antologii, z których każdy będzie oparty na jednym z utworów Dolly Parton. Sama artystka także ma się pojawić na ekranie.

6. HBO zapowiada dokument "Robin Williams: Come Inside My Mind". W filmie, który reżyseruje Marina Zenovich, pojawią się m.in. Billy Crystal, Eric Idle, Whoopi Goldberg, David Letterman, Steve Martin, Pam Dawber i syn aktora Zak Williams. Premiera zaplanowana jest na 16 lipca.