John Krasinski ratuje świat w pełnym zwiastunie serialu "Tom Clancy's Jack Ryan"

"Tom Clancy's Jack Ryan" (Fot. Amazon)

0

Jim z "The Office" przedzierzgnie się tego lata w jedną z najbardziej kultowych postaci amerykańskiej popkultury. Nowy zwiastun "Jacka Ryana" to akcja, akcja i jeszcze więcej akcji.

Jack Ryan, czyli skromny analityk z CIA, który robi niesamowitą karierę, to bohater popularnej serii powieści Toma Clancy'ego. Jego historię w jakimś stopniu znamy wszyscy, bo to nie tylko postać z książek, ale także z filmów, gdzie wcielali się w niego Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck i Chris Pine. Teraz dołączy do nich John Krasinski, który zagra zupełnie nową wersją kultowego bohatera.

W serialu "Tom Clancy's Jack Ryan", którego twórcami są Carlton Cuse ("Lost") i Graham Roland ("Fringe"), zobaczymy wydarzenia trochę inne niż te z książek. Głównego bohatera poznamy jako analityka CIA, który właśnie po raz pierwszy zostaje wrzucony w wir niebezpiecznych zadań. Jack Ryan odkrywa, jak komunikują się ze sobą terroryści, przez co znajduje się w samym środku akcji. I tak zaczyna się dla niego nowy rozdział w życiu. Twórcy podkreślają, że nie przepisują książek ani filmów. Historia, którą opowiedzą, będzie inna, nowa, uwspółcześniona - i taki też będzie Jack Ryan.

Oprócz Krasinskiego w serialu "Tom Clancy's Jack Ryan" wystąpią Abbie Cornish ("Klondike"), Wendell Pierce ("The Wire"), Ali Suliman ("The State"), Dina Shihabi ("Madam Secretary") i Emmanuelle Lussier Martinez ("19-2"). W gronie producentów wykonawczych jest m.in. Michael Bay, a za muzykę odpowiedzialny jest Ramin Djawadi ("Gra o tron"). Reżyseruje z kolei Morten Tyldum ("Gra tajemnic").

To wszystko - a także nowy zwiastun, w którym zwiedzamy niezły kawałek świata, a za plecami głównego bohatera ciągle coś wybucha - pokazuje, jaka jest skala tego przedsięwzięcia. Amazon przerzuca się na blockbustery, a zanim pojawi się nowy "Władca Pierścieni", rządzić na platformie ma właśnie Jack Ryan. Serial debiutuje 31 sierpnia.

Jack-Ryan-Poster-Key-Art