Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2018

"The Americans" (Fot. Pari Dukovic/FX)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

8. "The Good Fight" (powrót na listę)

"The Good Fight" (Fot. CBS All Access)

"The Good Fight" (Fot. CBS All Access)

Spin-off "The Good Wife" nigdy nie był tak dobry i na dodatek równy jak w końcówce 2. serii. Maj przyniósł jazdę bez trzymanki (czy, jak stwierdził Mateusz, "cyrk na kółkach") w naszej ulubionej kancelarii prawniczej. Były emocje i błyskotliwe zwroty akcji, doskonały czarny humor, nowe sojusze, piętrowe intrygi, a do tego podkręcona na maksimum polityczna satyra. Czego chcieć więcej?

Już pierwszy majowy odcinek wstrząsnął w posadach światem Diane i reszty prawników. Postrzelenie Adriana uruchomiło lawinę wydarzeń i pokazało, jak doskonale twórcy serialu potrafią połączyć różne wątki. To nadal doskonały serial prawniczy, ale udało się też lepiej pokazać prywatne życie bohaterów – Luki i Colina, Diane i Kurta, Liz i jej mężów (byłego i aktualnego).

Kolejne odcinki z kolei udowodniły, że "The Good Fight" nie boi się walczyć ostro, zgodnie zresztą z bojowym tytułem serialu. Dostaliśmy nawiązania do #metoo, odpowiednio doprawione typowym dla dzieł Kingów cynizmem, rewelacyjny odcinek o ratowaniu Jaya przed deportacją, a wreszcie finał, w którym Diane i jej koledzy po fachu postanowili używać brudnych metod przeciwników. Zresztą przemiana Diane, a właściwie jej powrót do najbardziej bojowej wersji po miesiącach szoku i rezygnacji, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogły się w serialu zdarzyć.

Wszystko to złożyło się na świetne majowe odcinki, zróżnicowane formą, ale spójne w przekazie. Najwyraźniej kancelaria Reddick, Boseman & Lockhart będzie walczyć z Ameryką Trumpa wszelkimi możliwymi metodami, czas na skrupuły minął. Nie możemy się już doczekać kolejnych rund tego starcia, ciesząc się równocześnie, że "The Good Fight" z każdym odcinkiem coraz bardziej udowadnia, że spin-off nie musi oznaczać odcinania kuponów od popularności oryginału, lecz może sam stać się jednym z najlepszych seriali, jakie mamy dziś pod ręką. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10