Lata 60., narkobiznes i piękna Helena. Netflix zapowiada "Hache" - nowy hiszpański serial kostiumowy

Adriana Ugarte jako krawcowa z Madrytu (Fot. Antena 3)

0

Netflix ogłosił serialowy thriller "Hache", opowiadający o biznesie narkotykowym w Hiszpanii. Główną rolę zagra Adriana Ugarte, czyli fantastyczna krawcowa z Madrytu.

Netflix ma w planach na najbliższą przyszłość kolejny hiszpański serial. Zapowiedziane dzisiaj "Hache" to oparty na prawdziwej historii thriller, którego akcja rozgrywać się będzie w latach 60. w Barcelonie.

Główną bohaterką będzie Helena - kobieta, która nieoczekiwanie została zamieszana w biznes narkotykowy. Zagra ją Adriana Ugarte, znana z filmu "Julieta" Pedro Almodóvara, jak również z pokazywanego ostatnio w TVP i polecanego także u nas serialu "Krawcowa z Madrytu". W obsadzie znajduje się także Javier Rey, którego możecie kojarzyć m.in. z serialu "Velvet".

Twórczynią "Hache" (tytuł oznacza po prostu literę H - my mówimy "ha", Hiszpanie mówią "hache") jest Verónica Fernández ("Cuéntame", "El Comisario", "El Príncipe – dzielnica zła", "Velvet Collection"). Serial będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków. Za produkcję odpowiadają Tomás Cimadevilla i Jorge Iglesias z Weekend Studio.

Premiera "Hache" zaplanowana jest na 2019 rok.

hache-adrianaugarte