"Luther" wraca i oświadcza, że będzie bolało. Zobaczcie pierwszy teaser 5. sezonu

"Luther" (Fot. BBC)

0

Powrót Johna Luthera coraz bliżej. Właśnie pojawiła się pierwsza zapowiedź 5. sezonu i wygląda na to, że jeden z naszych ulubionych detektywów znów nie będzie miał lekko.

Stopniowo wyłaniająca się z ciemności potężna sylwetka, ciężki oddech i wreszcie twarz Idrisa Elby oraz słowa "Będzie bolało" - tyle wystarcza, by teaser 5. sezonu "Luthera" zrobił odpowiednie wrażenie. Króciutka zapowiedź nowej odsłony serialu BBC nie ujawnia niczego na temat fabuły, ale potwierdza, że nasz bohater znów będzie musiał się zmierzyć z mrokiem panującym na londyńskich ulicach i w samym sobie.

To samo mówi opis nadchodzącego sezonu, w którym czytamy, że John Luther oprócz nowej, koszmarnej sprawy, będzie musiał uporać się z własną przeszłością oraz zdecydować, kogo ocalić, a kogo poświęcić. Konsekwencje tych decyzji mają odmienić go na zawsze.

Nową partnerkę Luthera, detektyw Catherine Halliday, zagra Wunmi Mosaku ("The End of the F***ing World"). W obsadzie znajdują się również Dermot Crowley, Michael Smiley oraz Patrick Malahide. Potwierdzono także, że w 5. sezonie zobaczymy ponownie Alice Morgan (Ruth Wilson), choć na razie nie wiadomo, w jaki sposób zostanie uzasadnione pojawienie się bohaterki, którą poprzednio uśmiercono poza ekranem.

Nowy sezon będzie liczył 4 odcinki i jak zapowiada jego twórca, Neil Cross, będzie większy, niż wszystkie poprzednie. Całkiem możliwe, że będzie także pożegnaniem z serialowym bohaterem, choć nie zapadły jeszcze na ten temat żadne decyzje. Premiera prawdopodobnie jeszcze w tym roku.